Ana SayfaGündemAK Parti Sözcüsü Çelik: "Mescid-i Aksa ve Kudüs kırmızı çizgimizdir"

AK Parti Sözcüsü Çelik: "Mescid-i Aksa ve Kudüs kırmızı çizgimizdir"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Çelik’in konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Diyarbakır Anneleri’ni de her seferinde buradan selamlıyoruz. İnşallah Ramazan bayramına evlatlarına kavuşma sevinciyle ulaşırlar. Onların bu vicdan nöbetini destekliyoruz.

Müslümanların üzerine ateş açılması olayı yaşandı. Kanada’da Toronto’da teraviden çıkan müslamanlara ateş açıldı. Kanada makamlarının gerekli önlemleri almasını bekliyoruz. En çok içimizi yakan Filistinli müslümanlara yönelik olan şiddettir. Burada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgimiz olduğunu her defasında hatırlatıyoruz. Mescid-i Aksa ve Kudüs kırmızı çizgimizdir. 1’i çocuk olmak üzere 7 Filistinlinin hayatını kaybettiği bu olaylar, asla kabul edilemez. Mescid-i Aksa’nın ve oradaki müslümanların korunması için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bütün bu şiddet eylemlerini bir kez daha kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Şiddet eylemlerini kınıyoruz, kabul edilemez. Cumhurbaşkanımız dün Filistin Başbakanı Mahmud Abbas ile de görüştü. Bu konudaki hassasiyetimiz açıktır.

Kuzey Irak’ta Pençe-Kilit Harekatı

Türkiye meşru müdafa hakkını kullanarak Pençe – Kilit operasyonlarını başlattı. Burada BM’nin ilgili maddesinin bize sağladığı haklardan yararlanarak bu terörle mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Hareketla teröristlerin hazırlıkları yerinde imha ediliyor.

Normalleşme süreci

Artık normalleşmenin görüldüğü daha çok hissedildiği dönemdeyiz. tabi ki eski halimize dönmedik fakat oraya doğru ilerliyoruz. Normalleşme sağlık çalışanlarının çabası sayesinde oldu.

Rusya-Ukrayna savaşı

İstanbul’daki müzakere sürecinin desteklenmesi çok önemli.  Bi yanda savaş var bi yanda savaşa karşı koymaile ilgili aktiviteler var. bu kadar kan dökültükten sonra artık normal günlere dönülmesi konusunda daha büyük konular yaşanacaktır.

Bir an evvel ateşkesin olması ve bir an önce soğuk savaşın yönetilmesi konusunda neticeye varılması gerekiyor. Bir an önce ateşkes sağlanmalı barış inşa edilmeli. Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü bu gayret desteklenmelidir.”
Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla