OSMANİYE BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN ANALAR BACILAR KONUK EVİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TAHSİS EDİLDİ.

BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA: “  ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ BU ESER , GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEYEFENDİ’NİN TALİMATLARI YAPILMIŞTIR.”
konuk-evi-tahsis-1

Osmaniye Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Analar Bacılar Konuk Evi inşaatı tamamlandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açılışı yapılan Analar Bacılar Konuk Evi şiddet mağduru kadınlara hizmet verecek.

Analar Bacılar Konuk Evi, Osmaniye Belediye Meclisi’nin 09.09.2016/627 tarih ve sayılı kararı ile Osmaniye Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) olarak kullanılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne imzalanan protokol ile tahsis edildi.

İmza töreninde bir konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Analar Bacılar Konuk Evi’nin Osmaniye’ye kazandırılmasında Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli beye teşekkür ediyorum. Kendisi Osmaniye Belediyesi hizmet binası açılışını yaptıktan sonra belediye hizmetleri ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptığımda,  bu şehir için her şey güzel düşünülmüş ama bir eksiğiniz var analar bacılar konuk evi yapmanız lazım demişti.Belediyeler sadece yol, su, kanalizasyon gibi rutin hizmetlerin dışında sosyal açıdan da kimsesizlerin kimsesi, sahipsizlerin sahibi olmak zorundadır. Bu anlamda da analar bacılar konuk evi yapmamız gerektiğini ifade buyurdular. Bu talimat üzerine bu binayı yaptık ve açılışını da sayın genel başkanım bizzat kendileri yaptılar.Bu binanın yapımını belediye gerçekleştirdi. İşletmesini devlet adına kurumsal olarak siz yapacaksınız.Kadınlarımızın daha iyi bir ortamda yaşayabilmeleri, herhangi bir şiddete maruz kalmadan devlet tarafından koruma altında olmalarından mutluluk duyacağız.Bizim için alacağımız bir dua yetecektir. Protokolünü gerçekleştireceğimiz bu eserin en kısa zamanda faaliyete geçeceğine inancım tamdır.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bu eseri tahsis etmekle yükümlülüğümüz bitmiyor. Kurumsal olarak ve şahsi olarak yanınızdayız. Üzerimize ne düşerse yardımcı olmaya çalışacağız.Osmaniye Valimiz Sayın  Kerem Al Beyefendi’ye de huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kendisi ile görüşmemizde bu tip sosyal tesislerin işletilmesinin devletin kanatları altında gerçekleştirilmesi ile orada kalan insanların güvencesinin daha fazla olacağını ifade buyurdu.Biz de kendilerinin bu sözü ve talimatı üzerine bu yapımını tamamladığımız binayı  size tahsis etmeye karar verdik.” Dedi.

İnceleyin:  BİR YILDIZ DAHA KAYDI

Analar Bacılar Konuk Evi’nin tahsisi ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun ise yaptığı açıklamada; ” Belediye olarak yapımını tamamladığınız ve hizmete açılacak olan bu eser yeri, binası ve hem de tefrişatı açısından çok güzel. Bizler inceledik çok memnun kaldık. Osmaniyemize çok güzel bir eser kazandırılmış. Biz burayı kullanmaya başladığımızda sizin Osmaniyemize çok güzel bir eser bıraktığınıza herkes şahit olacaktır. Osmaniye ve Osmaniyeliye böyle önemli bir hizmeti kazandırdığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Konuşmaların ardından tahsis işlemiyle ilgili protokol Belediye Başkanı Kadir Kara ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun tarafından imzalandı.

Facebook Yorumları