Ana SayfaGündemAnamur  "Aileler ve Öğrencilerin Bütünleşmesi" İçin Harekete geçti

Anamur  “Aileler ve Öğrencilerin Bütünleşmesi” İçin Harekete geçti

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 8 ilçede üniversiteye hazırlanan gençlere hizmet vermekte. Buluşma,Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinin Anamur Şubesi’nde gerçekleşti. Öğrenciler ve ailelerine yönelik “Aileler ve Öğrencilerin Bütünleşmesi” konulu seminer düzenlendi.

Seminerde hedef Öğrencilerin sınav kaygısını aşabilmesi için neler yapması gerektiği. Ailelere ise sınav sürecinde sergileyecekleri tutumla ilgili bilgiler verildi. Sınava hazırlık sürecinde velilerin çocuklarına “yarışa hazırlanan bir sporcu” gibi davrandığına dikkat çekildi. Bu davranış şeklinin sınav kaygısını tetikleyen bir neden olabileceği vurgulandı.

MERSİN’DEN VELİ VE ÖRENCİLERE YÖNELİK SEMİNER

“Aileler ve Öğrencilerin Bütünleşmesi” konulu seminerde aşağıdaki  noktalara dikkat çekildi.Uzmanlar “Ailelerin çocuklara ‘Yarışa hazırlanan bir sporcu’ gibi davranması doğru değil” dedi

ÇOCUKLARA ‘YARIŞA HAZIRLANAN BİR SPORCU’ GİBİ DAVRANMASI DOĞRU DEĞİL”

Üniversiteye hazırlanan 11. ve 12. sınıf öğrencilere yönelik düzenlenen semineri Psikolog Mustafa Tepretmez verdi. Psikolog Tepretnez, sınava hazırlık sürecinde velilerin çocuklara karşı sürekli dersi vurgulayan tutumunun, çocuklarına “yarışa hazırlanan bir sporcu” gibi davranmalarının sınav kaygısını tetikleyen bir neden olabileceğini ifade etti. Öğrencilere dozunda olan kaygının aslında başarıyı destekleyen bir “yardımcı tepki” olduğunu anlatan Tepretmez, öğrencilerin kaygısını arttıran ve onları strese sokan etkenleri özetleyip kaygıyla mücadele etme tekniklerini anlattı.

Olcay Tok: “8 ilçede hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz”

Genel Sekreter Vekili Olcay Tok öğrencilerin ve velilerin yanında olduklarını belirtti.  Tok, sözlerine şöyle devam etti:

“Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle gençlere verdiği hizmete büyük önem veren bir anlayışa sahibiz. Bu önemin temelinde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bünyemizdeki kurslarımızın sayısını artırarak 8 ilçede hizmet vermekteyiz. 8 ilçemizde gençlerimize üniversiteye hazırlık sürecinde akademik destek vermekteyiz. Ayrıca sosyal ve kültürel anlamda da gelişimlerine katkıda bulunabilmek adına hizmet veriyoruz. Başladığımız andan itibaren her anlamda gençlerimizin yanlarında olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Serdal Gökayaz: “Aileleri de sürecin içerisine dahil ediyoruz”

Gökayaz, “Eğitim çalışmalarımızda öğrencilerimizin başarısı temel amacımızdır. Öğrencilerimizin durumlarını sadece kurs merkezlerimizde takip etmekle kalmıyor, onların gelişimlerine en büyük desteği veren ailelerini de sürecin içine dâhil ederek, rehber öğretmenlerimiz öncülüğünde ev ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan da konuşmasında, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bu projeyi çok önemsediklerini ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler