İstek, şikayet ve önerileri dinleyen ve anında çözüm üreten “153 Mavi Masa” yenilenen yüzüyle 7 gün 24 saat Başkentlilere hizmet ediyor.

Artan Başkent nüfusuna bağlı olarak vatandaşın hayatını kolaylaştırmayı ve sorunları en kısa sürede gidermeyi hedefleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, mevcut Mavi Masa personel sayısını 70’ten 104’e çıkardı. Mavi Masa’da yapılan bir başka değişiklik de fiziki şartların iyileştirilmesi oldu. Personelin hem konforlu hem rahat hem de verimli çalışmasını sağlamaya yönelik fiziki şartlar değiştirilerek yenilendi. Mavi Masa’ya tüm personel için fizyolojik rahatsızlıkları önlemeye yönelik ergonomik ve bel destekli koltuklar alındı. Molalarda kullanılmak üzere dinlenme odaları ve mutfak da yapıldı.

Yüksek teknoloji kullanımı

Hem telefonla hem de yüz yüze vatandaşla iletişim kuran Masa operatörlerine, dünyadaki çağrı merkezlerinde de kullanılan ses kalitesi yüksek en son teknoloji kulaklıklar alındı. Ses yalıtımı da yapılan Çağrı Merkezi’nde dışarıdan herhangi bir sesin çağrıya karışmasının engellenmesi ve vatandaşa sesin daha anlaşılır iletilmesi amaçlanıyor.

1,5 milyon çağrı rekoru

Yenilenen yüzüyle Başkentlilerin karşılaştığı sorunları çözmeye hazır olan Mavi Masa personeli, 3 vardiya şeklinde ve 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak aralıksız çalışıyor. Son bir yılda 1.5 milyon çağrıyı cevaplayan Mavi Masa, 442 bin 801 başvuru alarak yeni bir rekora daha imza attı. Mavi Masa operatörleri, belediye başta olmak üzere Sıhhıye, Batıkent ve Kızılay metro istasyonlarında bulunuyor. Operatörler, gerek yönlendirme gerekse bilgilendirme yaparak vatandaşlara güler yüzlü hizmet vermeyi sürdürüyor

Çözüm masası 7/24 çalışıyor

153 Mavi Masa, yüz yüze ve telefonla olduğu kadar elektronik ortamda da hizmet sunuyor. Mavi Masa’ya vatandaşlar, E-posta, Twitter, Facebook, Whatsapp, mobil uygulama ve E-devlet’in de aralarında bulunduğu 18 ayrı kanaldan ulaşabiliyor. Masa, çözüm masası olarak çalışarak, Başkentlilerin taleplerine yanıt vermeye devam ediyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Zabıta Teşkilatı 191 yaşında... Teşkilatın yıldönümü kutlandı...