Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Kanal İstanbul Projesi’nin ilçeyi her yönüyle dönüştürecek ve geliştirecek bir nitelikte olduğunu söyledi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, ilçeden de geçecek olan Kanal İstanbul Projesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baltacı, büyük kısmı ilçelerinden geçecek olan projeye ilişkin soruları yanıtladı. Baltacı, dünya çapındaki bu projenin büyük ölçüde ilçeleri sınırında kaldığını vurguladı. Başkan Baltacı, “Böyle önemli bir proje. İlk açıklandığında bir Arnavutköylü olarak çok heyecanlanmış ve sevinç duymuştum. Geçen süre zarfında hayata geçmesi için yapılan çalışmaları ve açıklamaları büyük bir dikkatle takip ettim. Şükürler olsun ki, bugün sayın bakanımızın yaptığı resmi açıklama ile güzergah kesinleşti. Çok mutluyuz. Hem ilçemiz hem dünya şehri İstanbulumuz hem de Türkiyemiz için büyük anlam ifade eden Kanal İstanbul çok yönlü bir proje. Özelde Arnavutköy ilçesini her yönüyle dönüştürecek ve geliştirecek bir nitelikte. Bir yandan ilçe ekonomisini şaha kaldıracak potansiyeli diğer yandan çevre ve şehircilik yönünden ilçenin imar ve dönüşümüne olacak katkısı ve tabii ki ulaşım çeşitliliğini sağlayacak yatırımlarla birlikte düşünüldüğünde büyük bir imkan oluşturacağı muhakkaktır” dedi.

“Her türlü imkanı seferber edeceğiz”

Baltacı, projenin, İstanbul’un dünya şehri olma özelliğini yeni havalimanıyla ve etrafında şekillenecek diğer yatırımlarla birlikte daha da güçlendirecek mega proje olarak öne çıktığını aktardı. Başkan Baltacı, “Ülkemiz için ekonomik ve stratejik öneme sahip bir proje hayata geçiyor. Belediye olarak ortaya konulan bu vizyona ve projeye uygun gelişmeleri planlamak ve ilçeyi geleceğe hazırlamak adına önemli hazırlıklar yapıyoruz. Burada kamu yatırımlarının yanında özel sektörün ilgisinin de artacağı düşünüldüğünde bu sürecin en iyi şekilde yönetilmesi konusunda yetkimiz çerçevesinde her türlü imkanımızı seferber edeceğiz” diye konuştu.

İnceleyin:  Kanal İstanbul güzergahında heyelan tehlikesi
Facebook Yorumları