atatürk parkı 2

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kıyı şeridini daha kullanışlı hale getirmek için projelendirilen “Atatürk Parkı Deniz Yıldızı” ile şehrin cazibesini artırmayı hedefliyor. 

ORDU – Ordu Büyükşehir Belediyesi, kente vizyon kazandıracak projelerin öncüsü olmaya devam ediyor. Şimdi de kıyı şeridini daha kullanışlı hale getirmek için Mıdı Restoran ile Teleferik Alt İstasyonu arasında kalan kısımda “Atatürk Parkı Deniz Yıldızı” projesini hayata geçirecek. Kent meydanı, tören alanı, Atatürk meydanı ve Atatürk yolu, açık ve kapalı etkinlik alanları, Ordu maketi sergisi, satış büfeleri, restoran, kafeler ve yamaç paraşütü iniş alanının yer aldığı proje ile şehrin cazibesini artırmak amaçlanıyor.

“Atatürk Parkı önemli yatırımlardan bir tanesi”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Tayfun Özdemir, turizm şehri olma yolunda hızla ilerleyen Ordu’da önemli yatırımların hayata geçirildiğini söyledi. Özdemir, “İlimiz, turizm şehri olma yolunda ilerliyor. Alternatifleri çoğaltmak adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile çalışmaları başlattık. Mıdı Restoran ile teleferik istasyonu arasındaki alanda hayata geçireceğimiz Atatürk Parkı Deniz Yıldızı projesi bu anlamda yapacağımız önemli yatırımlardan bir tanesi” dedi.

Projenin sezona yetiştirilmesi hedefleniyor

Projenin yap, işlet, devret modeliyle hayata geçirileceğini belirten Özdemir, “Üzerinde iki adet restoran; 1.000 kişilik toplantı ve rekreasyon alanı ile çok amaçlı alanlar; kafeteryalar, deniz havuzu ve sahnenin yer aldığı proje, şehir insanını denizle buluşturarak Ordu’muza değer katan önemli bir yatırım olacak. Çalışmanın avan projesi tamamlandı. Kısa zaman içerisinde yap, işlet, devret modeliyle işi ihale ederek projeyi sezona yetiştirmek üzere çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştu.

atatürk parkı 1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Güney Koreli Öğrenciler Bursa’da Türkçe ve Kılıç Kalkan Öğrendiler