Ana SayfaGündemAYDIN SEZGİN: "KARAMSARLIĞA KAPILMAYIN"

AYDIN SEZGİN: “KARAMSARLIĞA KAPILMAYIN”

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın, Denizli ve Muğla illerindeki kişi başına Gayrisafi Yurtiçi Hasıla rakamlarını sosyal medya hesabında paylaştı. Sonuçlara göre Aydın’ın gelirinin komşu illerden daha düşük çıktı. Aydın Adnan Sezgin bu nedenle Aydınlıları, hükümetten ve yerel yönetimden daha çok yatırım talep etmeye çağırdı.

Sezgin, TÜİK tarafından birkaç gün önce yayınlanan il bazında GSYH verilerine göre 2015-2017 döneminde kişi başına GSYH verilerini paylaştı. GSYH’nin 28.072 TL, Denizli’de 35.745 TL ve Muğla’da 37.461 TL olduğunu belirtti. Aydın’ın daha ileriye gitmesi ve gelir seviyesinde komşu vilayetleri yakalayıp geçmesi için; Aydınlıların hükümetten ve yerel yönetimlerden daha çok ve etkin çalışmalarını talep etmeleri gerektiğini vurguladı.

“Bu tabloyu sevgili hemşehrilerimin dikkatine üzülerek sunuyorum. Sevgili hemşehrilerim, her şeye rağmen karamsarlığa kapılmamanızı özellikle rica ediyorum. Aydın’ın daha huzurlu ve müreffeh bir vilayet olması için hiçbir gayretten sakınmayacağım” dedi. Bu doğrultuda konuşan Sezgin, Aydınlıların da aklı, becerisi, tarihsel birikimi, cesareti, basireti ve girişimci ruhuyla Aydın’ın gelişmesine ve refahına katkıda bulunmaya devam edeceğinden emin olduğunu belirtti.


BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla