Bakü, Terver ve Göranboy şehirlerine bağlı belediyelerin Azeri kadın belediye başkanları, Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Azerbaycan’ın Bakü, Terver ve Göranboy şehirlerine bağlı belediyelerin kadın belediye başkanları, Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaret, Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Azerbaycan Kadın Yerel Yöneticiler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı” kapsamında yapıldı. Toplantıda, Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba, belediyenin sosyal içerme, toplumsal cinsiyet eşitliği ve sosyal belediyecilik uygulamaları hakkında bilgiler aktardı. Toplantıda, Azerbaycanlı kadın yerel yöneticilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

“Çalışmaları iş birliğiyle sürdürüyoruz”

Toplantı, Gürpınar Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde yapıldı. Akbaba, amaçlarının toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarını Beylikdüzü’nde hayata geçirerek sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak olduğunu söyledi. Akbaba, “Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının toplumda yerleşebilmesi için kamu kurumları ve STK’larla iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yapılan sunumların ardından, Azerbaycanlı kadın yöneticiler, Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın Dayanışma Merkezi ile İş Atölyeleri’ni gezerek işleyiş hakkında bilgiler aldı. Konuk heyet, programın son etabında, Yaşam Vadisi’ni ziyaret etti. Heyet, Beylikdüzü Belediyesinin vadi içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve erişilebilirlik kapsamında yaptığı uygulamaları birebir gözlemledi.

Toplantıya, Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkan Vekili Ömer Şatır, Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz, Meclis ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu üyeleri Deniz Çakıroğlu ve Durmuş Şahin, Kent Konseyi Başkanı Nejla Türkoğlu, Azerbaycan Kadın Belediyeciler Birliği Başkanı Lyudmila Khalilova, Göranboy Fahralı Belediye Başkanı Sevda Valiyeva, Terter İrevanlı Belediye Başkanı Natella İbrahimova, Bakü Ramana Belediye Başkanı İntizar Rzayeva, Bakü Binegedi Belediye Başkanı Aytaj Aliyeva ile 7 üst düzey belediye yöneticisi katıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Beylikdüzü’nde ‘özel’ buluşma