34 yıl önce Mercedes-Benz Türk’te çalışmaya başlayan Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Bahadır Özbayır, 62 yaşında emekli olarak, firmaya veda etti.

34 yıl önce Mercedes-Benz Türk’te çalışmaya başlayan ve son 20 yıldır da Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü olan Bahadır Özbayır, 62 yaşında emekli oldu. Özbayır, emeklilik sürecine sektörel basınla da veda ederek başladı. Özbayır, 1986 yılında Aksaray’da kamyon üretiminin başladığını belirtti. Özbayır, “Ben projenin finansmanıydı, teşvikleriydi, son safhasına kadar çalıştım. Daha sonra şirkette kontroling bölümünü kurduk ve şirketin ilk kontrolinglerindenim. Uzun süre hesabını, kitabını yaptım, Aksaray’daki ürünlerini çalıştım. Çok zevkli bir dönemdi. Son 20 yılım ise satış tarafında geçti. Hep beraber izledik. Zor günlerimiz oldu, iyi günlerimiz oldu. Hepsinin üstesinden geldik. Birbirimizi anladık. 50 yılın 34 yılını şirkette geçirdik. Çok büyük bölümünü yaşamışım olarak görüyorum. Bu benim içinde bir gurur aynı zamanda” dedi.

“Kamyon konusunda şirketin hafızasıyım”

Özbayır, “Şirketin de hafızasıyım özellikle kamyon konusunda. Endüstri mühendisliğinin tüm fonksiyonlarını yerine getirmiş, planlama, projelendirme, yönetim, finansman, satış pazarlama ile çok çeşitli kademelerde hedeflerimi gerçekleştirmiş olarak görüyorum. Kamyonlarımızın gelmiş olduğu noktadan gurur duyuyorum. Burada bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bana. Ben yine takip etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

“Geleceğe yönelik planlama yapmadım”

Geleceğe yönelik bir planlama yapmadığını da ifade eden Bahadır Özbayır, “Hala kafamda bu ayı nasıl kapatacağız düşüncesi var. Sektörde bilgimize, becerimize ihtiyaç olduğu taktirde gönüllü bazda her türlü katkıyı vermeye hazırım. Operasyonel veya profesyonel bir çalışma hayatı henüz düşünmüyorum. Hepinize gösterdiğiniz dayanışma ve verdiğiniz destekler için çok teşekkür ediyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin” ifadelerinde bulundu.

Düzenlenen etkinlikte Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli bir çiçek demeti sundu.

İnceleyin:  Bursa Büyükşehirden trafik hamlesi... Trafik TEDES ile rahatlayacak...

Bahadır Özbayır’ın veda buluşmasına Özelkalem Dergisi İmtiyaz Sahibi Erengül Bilenser’in yanı sıra kalabalık bir sektörel basın grubu katıldı.

Facebook Yorumları