Ana SayfaGündemBakan Akar: "Pençe-Kilit Operasyonu’nda 30 terörist etkisiz hale getirildi"

Bakan Akar: "Pençe-Kilit Operasyonu’nda 30 terörist etkisiz hale getirildi"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Operasyonu’nda şu ana kadar toplam 30 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre,  Bakan Akar, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pençe-Kilit Operasyonu’ndaki son duruma ilişkin soru üzerine Bakan Akar, “Son derece ayrıntılı bir planlama ve uzun süreli çalışmanın ardından Pençe-Kilit Operasyonu başlatıldı.” diye konuştu.

Operasyonun başladığı pazar akşamından bugüne kadar faaliyetlerin planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğini ifade eden Bakan Akar, şunları söyledi:

“Mehmetçiğin gücü, kuvveti, morali yüksek. Zorlu arazi ve hava koşullarına rağmen büyük bir azim ve kararlılıkla birinci safha hedefleri ele geçirildi. Hedeflerimiz safha safha belirlendi. Onlarca mağara var. O mağara, barınak, sığınakların tek tek temizlenmesi lazım. Operasyonumuz devam edecek. Ömer Üsteğmen ve Kaan Teğmen, iki şehidimiz var. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Birliklerinin önünde, en ön safta ilerlerken, birliklerini emir ve komuta ederken şehadet mertebesine erdiler. Onlara şükran borçluyuz.”

Şehitleri bir kez daha şükranla yad eden, onlara rahmet dileyen Bakan Akar, şöyle konuştu:

“Teröristlerin yaptıkları konuşmalardan son derece çaresiz, acz içinde olduklarını görüyoruz. Çıkış yollarının olmadığını görüyorlar. Yalanlarla, hayallerle teröristleri yönetmeye çalışıyorlar. Bunun bir çıkar yol olmadığını herkes biliyor. Oradaki mağaraların içinde ne kadar saklanırsa saklansın, hangi taşın altına girerlerse girsinler herhangi bir şekilde kurtuluşları yok. Adalete teslim olmaktan başka çareleri yok bunu bilmeleri lazım. Herhangi bir geri adım atmamız söz konusu değil. Bizim amacımız, temennimiz 40 yıldan beri milletimizin başına musallat olan bu terör belasından asil milletimizi kurtarmak.”

Bakan Akar, operasyonda etkisiz hâle getirilen terörist sayısına ilişkin soru üzerine, “İkisi bu sabah olmak üzere şu ana kadar toplam 30 terörist etkisiz hâle getirildi. Arama ve tarama faaliyetlerimiz devam ediyor. Bunların sonucunda bu sayıların daha da artacağını söylemek yanlış olmaz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla