Bartın Belediye Başkanı Cemal akın, 2017’de, kente güzellik katan birçok projeyi tamamlayarak, vatandaşların hizmetine sunduklarını kaydetti.

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2017 yılında şehrin güzelliğine güzellik katan birçok projeyi tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Kent merkezinde birçok yeni park yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Aladağ Mahallesi Çamlık Mevkii’nde Mesire Alanı, Gazhane Kültür Parkı gibi önemli projelere imza attı. Ayrıca Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi ve Kanlıırmak Caddesi Yürüyüş Yolu projelerinin de startı verildi.

“4 milyon TL’ye mal oldu2

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Tüm birimlerimizde olduğu gibi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz de başarılı bir yılı geride bıraktı. Özellikle 26 Ağustos 2017 tarihinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Gazhane Kültür Parkı vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni topladı. Yalı Mevkii’nde mevcut 5 bin mt2. olan alana, Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve atölyelerimizin sanayide yeni yapılan yerine taşınması ile 6 bin mt2. Daha ilave yapılarak 11 bin mt2. alanda gerçekleştirdiğimiz içinde İki katlı ve teraslı Kafeteryası, Bartın Çektirmesi Gemisi, Sergi Alanı, Çocuk Oyun Alanı, Dinlenme Alanları, Açık Hava Sineması, Bartın Tarihi Mekânları Maketleri, Bartın’ın Denizcilik Tarihi ile ilgili fotoğrafların yer aldığı Gazhane Kültür Parkı çok farklı konsepti ile 7’den 70’e her yaş grubunun güzel vakit geçirebileceği bir yer haline geldi. Bu güzel proje 4 milyon liraya mal oldu” dedi.

“Yürüyüş yolunu yakında hizmete sunacağız”

Akın, bu çalışmalarımızın yanı sıra Kemerköprü Mahallesi’nde çocuk oyun grupları, spor sahası, dinlenme alanının bulunduğu park yapıldığını anlattı. Akın, 23 Nisan Çocuk Parkı, 23 Nisan 2017 tarihinde açıldı. Gölbucağı Mahallesi Stadyum Sokak’ta çocuk parkı yapıldı. Aladağ Mahallesi Çamlık Mevkii’nde Mesire Alanı yapıldı. Cumhuriyet Mahallesi Kavallar Mevkii’nde Yaşam Merkezi yapımına başlandı. Çalışmalar hala devam ediyor. Demirciler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Orduyeri Mahallesi’nde parklara kondisyon aletleri konuldu. Her mahallede yıpranmış parklar revize edildi. Kanlıırmak Caddesi’nde ırmak kenarında yürüyüş yolu yapım çalışmalarına başlandı ve kısa bir süre sonra hizmete sunacağız” diye konuştu.

İnceleyin:  Bartın Belediyesi, şehrin çehresini değiştiriyor

“Sera yapımına başlandı”

Akın, ayrıca Sanayi Sitesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Binası ve sera yapımına başlandığını vurguladı. Akın, “Sanayi Sitesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Binası ve Sera yapımına başlandı, devam ediyor20 bin mt2. alan üzerinde Voleybol, Basketbol, Mini Futbol, Mini Golf, Sahaları, Buz Pateni Pisti, Tenis Kortu, Yürüyüş Yolu, Kafeterya, Yaşam Merkezi, 1000 mt2. Çocuk oyun parkı, dinlenme alanlarından oluşacak Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı’nın 11 Nisan 2017’de ihalesi yapıldı. 31 Mayıs 2017 günü temeli atılarak yapımına başlandı. 2018 Nisan’ında açılması planlanıyor. Hürriyet Mahallesi’nde futbol sahasının zemin tesviyesi ve çimlendirmesi yapıldı” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları