Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 14.00’da gerçekleşen törenle hizmete açıldı. Yoğun katılım olduğu töreninin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” Daha güzel bir Bartın için ekiplerimizle birlikte var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Açılış törenimize gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Törene Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve Mehmet Sandıklı, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz,  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik, İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Bartın Belediyesi Meclis Üyeleri,  Madeni Eşya ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Emekliler Derneği Başkanı Ali Kalaycı, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Taner Çetin, Erol Demirkoparanoğlu, Hasan Arınan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;”  Bartın Belediyesi olarak birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Bunlardan bir tanesi olan Bartın Atık Su Arıtma Tesisi, İnkumu Atıksu Ön Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı Projesiydi. Dallıca Mevkii’nde ki tesisin yapım çalışmaları tamamlandı. 10 15 gün sonra artık kanalizasyon ırmağa akmayacak. İnkum’da da Paket Arıtma Derin Deniz Deşarjı projesi kapsamında 11 km kanalizasyon yaparak orada ki sıkıntıyı giderdik.  Bartın’ın en büyük hibeli projesi olma özelliğine sahip olan bu proje ,%85’i Avrupa Birliği hibesi, %9’u Bartın Belediyesi Bütçesi, %6’sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesi ile yapıldı. İlimiz her geçen gün büyüyor. İlk göreve geldiğimizde 47 bin civarında olan nüfus bugün 66 bin civarında. Bu su demek yol demek kanalizasyon hattı demek doğalgaz demek yani hizmet demek.  Su konusunda yapmış olduğumuz çalışmalarla Bartın 30 yıl su sorunu yaşamayacak.  Bunun yanı sıra doğalgaz çalışmalarında da yavaş yavaş sona geliyoruz.  Doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda ise yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Bu güne kadar 30 milyon Türk Lirası para harcadık. Ayrıca göreve geldiğimiz günden bu yana 135 tane çocuk parkı yaptık. Bunların dışında Ebu Derda Türbesi’ni yeniden düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yine Karaçay Piknik Alanı’nı sil baştan düzenleyerek çok daha güzel bir hale getirdik. İtfaiye Müdürlüğü Binamızı Kavaklı Bölgesinde alarak Sanayi Sitesi’ne taşıdık. Bu çalışmaya 2,5 Trilyon civarında para harcadık. “ dedi.

“Daha Güzel Bir Bartın İçin var Gücümüzle Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Konuşmasının devamında yapılacak olan diğer projelerden de bahseden Başkan Cemal Akın;” Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Binamızı Gazhane Bölgesi’nden alarak Sanayi Sitesi’ne taşımak üzere çalışmalara başladık ve kısa bir süre bu projemizi de tamamlamış olacağız.  Boşalan bu bölgeyi de Gazhane Parkı’na ilave edeceğiz. Bu projemizi de 2017 yılının 8 veya 9 aylarında gibi bitireceğimizi düşünüyorum. Yine Kaynarca mevkiinde belediyemize ait alanda yeni bir proje üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Burasıda 20 bin metre kare civarında içerisinde gezinti alanları yürüyüş yolları çeşitli spor kompleksleri olan güzel bir alan haline gelecek. Bunların dışında 2017 yılında Aladağ Mahallesi Çamlık Mevkiinde bir mesire alanı oluşturmak üzere proje çalışmalarına başladık. Daha güzel bir Bartın için ekiplerimizle birlikte var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.  Açılış törenimize gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Cemal Akın’ın konuşmasının ardından Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından okunan duaların ardından açılış kurdelası kesilerek Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı halkın hizmetine açıldı.

Daha sonra ise Başkan Cemal Akın ve davetliler Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nı gezdiler.

send_binary1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Vali Mustafa Yaman: "Mardin'e 60 milyon avroluk yatırım kazandırıldı"