BAŞKAN ASYA, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen söyleşi programında üniversite öğrencileri ile buluştu. Belediyenin faaliyetleri ile ilgili toplumun her kesimi ile bir araya gelen Başkan Asya, zaman zaman öğrencilerle de bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyor.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen programda, Başkan Asya yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 
“Sizler bizim emanetimizsiniz” diyen Başkan Asya, “Bizler çalışmalarımızı yaparken sizlerin hassasiyetini göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Sizi en çok ilgilendiren konuların başında ulaşım geliyor. Ulaşım konusunda çok ciddi adımlar attık. Belki bu yıl veya geçen yıl buraya gelen arkadaşlar geçmiş yıllara oranla bir kıyas yapamayabilir. Ancak 3. veya 4. sınıf öğrencileri nasıl bir yol kat ettiğimizi çok iyi bilirler. Bizden önce öğrencilerin ulaşım konusunda eylemlerine şahit olduk. Şimdiki uygulamanın alt yapısını hazırlarken de öğrencilerimiz bir kere eylem yaptı. Biz eylemin doğal bir hak olduğunu söyleyerek, bize düşen görevi yerine getireceğimizi söyledik. Allah’a şükürler olsun ki söz verdiğimiz gibi şehir içi toplu taşıma sorununu üniversite hattı dahil olmak üzere köklü çözüm ürettik. Yeni uygulamalar ister istemez sancılı başlar. Buna rağmen şimdi bu sistem iyi bir düzeyde devam etmektedir. Daha da iyi bir konuma getirmek için yenilikleri takip ederek, bunları hayata geçireceğiz” dedi.
Görev süresince yapılan çalışmalara değinen Başkan Feyat Asya, “2,5 yıl gibi bir sürede söz verilen ve taahhüt edilen çalışmaların yanı sıra Muş’un birçok köklü sorununu çözüme kavuşturduk. Bu süre içerisinde Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi, Canlı Hayvan Pazarı, Sebze-Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Hayvan Bakımevi gibi yeni tesisleri ilimize kazandırırken doğalgaz hattı döşemesi ile Kale Kentsel Dönüşüm projesinin startını vererek ciddi bir ilerleme kaydettik. Bununla beraber vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte iyi vakit geçirebilmelerini sağlamak için ‘Her Mahalleye Bir Park’ sloganıyla Ahmed-i Xani, Şeyh Şükrü Efendi, Köse Hoca, Vali Feridun Gültekin ve Müftü Mehmet Çağlayan parklarını kurarak hizmete sunduk. En büyük sosyal aktivite merkezimiz olan Karni Deresi Uygulama projemizin startını vererek gelecek yıl Temmuz ayında tamamlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Alt yapı projesinin ihale sürecinin tamamlanma aşamasına geldiğini ifade eden Başkan Asya, söz konusu projenin devamında yapılacak üst yapı çalışmaları ile Muş’u yeniden inşa edeceklerini sözlerine ekledi.
Yapılan konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Söyleşi, Başkan Asya’nın öğrencilerin sorularını yanıtlaması ile sona erdi.
Facebook Yorumları
İnceleyin:  EFELER OTİSTİK ÇOCUKLARA KOL KANAT GERİYOR