Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Fatih İlköğretim Okulunda okul hayatına yeni başlayan minik öğrencileri ziyaret edip, birer adet boyama kitabı hediye etti.

Anaokuluna giden 2 bin 473 öğrenci ile ilkokul birinci sınıfa başlayan 2 bin 995 öğrenciye boyama kitabı hediye ediliyor. Körfez Belediyesi, kent genelinde okulla yeni tanışan toplamda 5 bin 468 öğrenciye yeteneklerini geliştirmeleri ve yaşadıkları kenti kendilerince renklendirerek tanımaları için boyama kitabı hediye ediyor.

Kitabın İçeriği Çocukların Yaşadıkları Yeri Tanımalarına Neden Oluyor

Kentteki doğal ve tarihi mekanların karakalem çizildiği boyama kitaplarında, Tütünçiftlik Vapur İskelesi, Çorba Çeşmesi, Körfez Sahilleri, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Kapalı Pazar Alanı, Kaiser Wilhelm Köşkü, Hereke Kalesi, Tütünçiftlik Sahil Parkı, Tarihi Taşköprü, Hereke İpek Halısı, Hereke Sümer Cami, Körfez Belediye Binası, Körfez Deprem Anıtı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez Spor Kompleksi, Kiraz ve Kiraziye Sembolü, Körfez’de Lahit, İlimpark, Hereke Tren İstasyonu gibi yerler bulunuyor. Kitabın içeriği çocukların yaşadıkları yeri tanımaları açısından ilçelere göre farklılık gösteriyor.

Bu kapsamda, Fatih İlköğretim Okulunu ziyaret eden Belediye Başkanı İsmail Baran anasınıfı ve birinci sınıfa yeni başlayan minik öğrencilere boyama kitaplarını bizzat dağıttı. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Başkan Baran, çocuklar ile keyifli anlar yaşadı. Öğrencilerin sevgi gösterilerini karşılıksız bırakmayan Başkan Baran öğrencileri bağrına basarak onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Çocuklar Geleceğimizdir

Eğitimin her kademesine önem verdiklerini ifade eden Başkan Baran, “Minik yavrularımızın ilk şekillendiği, okul ve öğretmenle ilk tanıştığı yer Anasınıflarıdır. Eğitim çıtamızın yükselmesi için, okul öncesi eğitim çok önemlidir. Şimdi burada okuyan, meraklı gözleriyle bize bakan bu yavrularımız yarının idarecileri olacaktır. Çocuklar geleceğimizdir.. Ben bu vesile ile geleceğe umutla bakan bu yavrularımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
_dsc7751

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BU KURSA GİDEN İŞSİZ KALMIYOR