Ana SayfaGündemBaşkan Çetin, Kızılcahamam’da dede ve nineleri ziyaret etti

Başkan Çetin, Kızılcahamam’da dede ve nineleri ziyaret etti

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, 10. Dedeler ve Nenelere İkinci Bahar Yürüyüşü kapsamında Kızılcahamam tatili kazanan aileleri tatil yaptıkları bölgede ziyaret ederek sürpriz yaptı.

Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Yürüyüşü’nde çekilen kura sonucu 20 aile Kızılcahamam tatili kazanmıştı. Tatil kazanan aileler ise belediye tarafından Kızılcahamam kaplıcalarına gönderildi. Dede ve nineleri tatil bölgesinde ziyaret eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “İhtiyarlarımız bizim için önemlidir. Yaptığımız Nezaket Okullarında, Dede Torun Evlerinde, Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Koşusunda bu hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bugün de sizleri ziyaret ederek hem duanızı almak hem de sohbet etmek istedik” dedi. Dede ve ninelerle bir süre sohbet eden Başkan Çetin’e Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Erçetin de eşlik etti. Çocukların eğitiminde dede ve ninenin rolünün büyük olduğunu belirten Başkan “Anne babalar iş hayatı nedeniyle çocukları ihmal edebiliyor. Lütfen sizler bu yavrularımıza milli ve manevi değerleri aşılayın ki 15 Temmuz’daki gibi FETO şarlatanının yolundan giderek millete kurşun sıkmasınlar” uyarısında bulundu.

Tatillerinin iyi geçtiğini belirten dede ve nineler ise Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve belediye personeline teşekkür etti. Kaplıcada toplu hatıra fotoğrafı çektiren dede ve nineler belediyenin araçları ile Ali Semerkandi Türbesi’ni ziyaret edip, Çamlıdere Doğa ve Hayvan Müzesini de gezdi.

  1. Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Yürüyüşü 6 Haziran’da Pursaklar’da gerçekleşmişti.pursaklar_dedeler_gezi
BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler