Melikgazi Ağaca Doyacak
Melikgazi Ağaca Doyacak

Başkan Palancıoğlu: ” Melikgazi Ağaca Doyacak” dedi. 2020 yılını ağaçlandırma ilan eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, farklı illerden yeni ağaçlar aldıklarını ve hızlı bir şekilde ilçeye kazandıracaklarını söyledi.

Melikgazi Ağaca Doyacak
Melikgazi Ağaca Doyacak

Farklı illerden Kayseri’ye getirilen ağaçları toprakla buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konular arasında ilçemizi ağaçlandırmak var. Yeşil alan miktarını artırmak istiyoruz. Bu yıl Melikgazi’miz ağaca doyacak ve yeşillenecek. İnşallah sizlerin hayır duasını alacağız. Bütün kış boyu diktiğimiz ağaçların yanında satın almış olduğumuz yeni ağaçları yerinde görmeye ve söküm çalışmalarını izlemeye geldik. 2020 yılını ağaçlandırma yılı ilan etmiştik çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah ilçemizde ağaç dikim mücadelemiz devam ediyor. İlçemizi daha yeşil bir yer haline getirmek ve yeşil bir kent oluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Almış olduğumuz bu ağaçlar her biri 15, 20 yaşında 5, 6 metre boyunda. En kısa zamanda dikime başlayacağız. Tüm doğasever vatandaşlarımızı ağaç dikmeye davet ediyorum. Melikgazi’mize çok yakışacak yeni aldığımız ağaçlarımız hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Melikgazi Ağaca Doyacak
Melikgazi Ağaca Doyacak

Başkan Dr. Palancıoğlu, önümüzdeki 4.5 yıl boyunca ilçenin daha yeşillenerek daha güzel hale geleceğini ve görsel bir güzelliği sağlayacaklarını söyledi.

MELİKGAZİ’DEN PERSONELE GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ

Personele sürekli hizmet içi eğitimler düzenleyen Melikgazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından personele yönelik “Güvenli Sürüş Teknikleri” konulu eğitim programı düzenlendi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitime şoför ve operatör personeller katıldı. Katılımcılar, araç fren sistemleri, takip mesafesi, hız sınırı, emniyet kemerinin önemi, kural ihlali ve riskli davranışlar, kavşaklarda geçiş hakkı ve kırmızı ışık ihlali, durma, cep telefonu kullanımı ve güvenli sürüş hakkında eğitim aldı.

Trafik eğitim programının sürüş kuralları, trafikte güvenlik açısından çok yararlı olacağını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Personelimize yönelik birçok konuda eğitim programları düzenliyor, alanlarında uzman ve deneyimli personelimizin farklı bakış açılarından, eğitmenlerden yararlanmasını, bilgilenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu eğitimin amacı şoförlerimize taşıt kullanırken meydana gelebilecek muhtemel kaza türlerini göstermek, bu kazalardan nasıl korunacaklarını öğretmek, bu kazaların hiç olmaması için neler yapmaları gerektiğini ve araçların nasıl güvenli şekilde kullanacaklarını bir kez daha

Facebook Yorumları
İnceleyin:  O BİR KENT DOKTORU