Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Tuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı’nda bir araya geldi. Tuna’nın değişiklikleri içeren yaklaşık 300 kişilik listeyi Erdoğan’a sunduğu iddia ediliyor.

Deniz Gürel’in Hürriyet’te yer alan haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabul ettiği Mustafa Tuna, dün akşam saat 20:00 sularında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geldi. Tuna’nın istifasını istediği 150 bürokrat ve 100 şirket genel müdürü ve yönetim kurulu üyeleriyle ilgili son düzenlemeleri yaptığı değişiklikleri Erdoğan’a sunduğu iddia edildi.

Ankapark da masada

Ankara’da Melih Gökçek döneminin prestij projeleri olan Ankapark ile Ankara Boğazı’nın da aralarında bulunduğu bazı projelerin de geleceği masaya yatırıldı. Görüşmede ayrıca 2019’daki kritik yerel seçimler öncesi Ankara’da yapılması gerekenler gündeme geldi. Belediyenin mali yapısı, borç yüküyle ilgili çözümlerle birlikte çok eleştirilen ulaşımla ilgili yeni projeler hazırlanacak. Ayrıca altyapı yatırımları ve su kalitesiyle ilgili de vizyon projeler oluşturulacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Mustafa Tuna, taksicileri uyardı