Yatırım, inceleme ve istişare toplantılarına sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu kez Güngören, Bağcılar ve Arnavutköy’deydi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel

“Az laf, çok iş yapacağız”

Güngören Belediyesi binası önünde Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman tarafından karşılanan Başkan Uysal, toplantı öncesi belediye çalışanlarıyla sohbet etti. Toplantıda, Güngören’e yapılan yatırımların ve yapılacak olan yeni yatırımların konuşuldu. Başkan Uysal, Kentsel Dönüşüm çalışmalarına ara vermeden devam etmenin önemine değindi. Güngören Meydanı ve Yeraltı Otopark Düzenlemesine de değinen Başkan Uysal, Aliya İzzet Begoviç Parkı, zemin altı otopark düzenlemesi ile Şehit Özcan Canik Parkı ve Açık Spor Tesisleri’nin bir an önce bitirilip hizmete alınması gerektiğini vurguladı. Uysal, Belediye Hizmet Binası, Gençlik Merkezi, Moda Merkezi İyileştirme Projesi’ne de değindi. Uysal, “Az laf çok iş yapacağız. İlçe yatırım, inceleme ve istişare toplantılarını daha da sıklaştırarak büyükşehir ve ilçe belediyelerinin koordine çalışmalarını hızlandıracağız” dedi.

“İmkanları maksimum verim için kullanacağız”

Güngören Belediyesi’ndeki toplantısının ardından Başkan Uysal, Bağcılar’a geçti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı tarafından belediye binası önünde karşılanan Başkan Uysal, belediye önünde bulunan vatandaşlarla ve belediye çalışanlarıyla sohbet etti. İBB bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Uysal, “Elimizdeki imkanları maksimum verim alabilmek için kullanacağız. İlçe belediyemize Büyükşehir olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyemizden arkadaşlarımız bundan böyle düzenli olarak projeleri takip edecek ve koordineli bir şekilde yatırımların gerçekleştirilmesini sağlayacaklar. Devam eden ve planlanan tüm yatırımların ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı

Bağcılar Belediyesi’nin yeni hizmet binası projesinin de konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal, Engelliler Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi projesinin öncelikli bitirilmesi gereken projeleri arasında olduğunu söyledi. Yeşil alan ve parkların sayısının arttırılmasının önemine de değinen Başkan Uysal, Trafik Eğitim Pisti Merkezi ile Göztepe ve Çiftlik Meydan Düzenlemeleri projelerinin kısa zamanda tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

İnceleyin:  İstanbul'da hayvan bakımevleri, sahipsiz hayvanlar için 7/24 hizmet veriyor

“Dünyanın gözü havalimanında”

Başkan Uysal, son ziyaretini ise Arnavutköy Belediyesine yaptı. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı tarafından karşılanan Başkan Uysal, üçüncü havalimanının Arnavutköy’e yapılacak olması ile bölgenin daha da canlanacağının altını çizdi. Uysal, “Yeni havalimanımıza kısmetse yakında kavuşacağız. Dünyanın gözü bu havalimanında. Ve bu havalimanımızda Arnavutköy ilçemizde. Bu hem İstanbul için hem de ilçemiz için büyük bir değerdir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı

Arnavutköy’e İETT otobüs hat ve seferleri sayısının da artırılacağının altını çizen Başkan Uysal, Taşoluk-Tayakadın Bağlantı Yolu çalışmasının da yakında bitirileceğini söyledi. Bölgenin yakın gelecekte ciddi yoğunluk yaşayacağı için köprü ve kavşak çalışmalarına ayrıca önem verdiklerini vurgulayan Başkan Uysal, metro ve hat duraklarında da yeni düzenlemeye gideceklerinin altını çizdi.

Facebook Yorumları