Trabzon’un Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Bugün itibariyle seçime 14 ay kaldı. Ben vaatlerin hiçbirini yapmadım” dedi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, gazetecilerle bir araya gelerek, açıklamalarda bulundu. Bıçakçıoğlu, Beşikdüzü ile ilgili seçim vaadlerinin bugüne kadar yerine getirmediğini anlattı. Bıçakçıoğlu, “Trabzon, her geçen gün her konuda kan kaybediyor. Sorgulayan bir basın istiyorum. Fikri takibi olan bir basın istiyorum. Özellikle yerel basın… Benim ilçemde 35 mahalle var. Seçimden önce her mahalleye bir vaadim oldu. Daha bugüne kadar hiçbirini yapmadım. Ama bunu basının hiçbirisini yazmadı. Ben espri ve şaka ile karışık bir laf ediyorum, bütün basın yazıyor. Yahu ben `Vaat ettim bu milleti kandırdım, size şunu bunu yapacağım´ dedim. Bugün itibariyle seçime 14 ay kaldı. Ben bu vaatlerin hiçbirini yapmadım. Bu benim için olduğu gibi seçilen siyasilerimiz, vekillerimiz için de geçerli. Belediye Başkanlarımızın hepsi için geçerli.” dedi.

“Kamu yatırımlarını çekmemiz lazım”

Trabzon’a kamu yatırımlarının yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Bıçakçıoğlu, “Eğer biz Trabzon’u ileriye taşıyacak, yataktan kaldıracaksak, göç vermesini önleyeceksek buraya yatırım almamız lazım. Kamu yatırımlarını buraya çekmemiz, hizmet sektörünü geliştirmemiz lazım. Bana bugün Trabzon’da 200 kişinin 300 kişinin çalıştığı bir iş yerinden bahsedin. Yok. Trabzon basını şunu sorgulasın. Desin ki; bizim gibi siyasilere, `Ya 67 vilayetten bu Trabzon Türkiye’de gayri milli hâsılada kaçıncıydı? 81 vilayetken kaçıncı? Ya ben bir zamanlar Antep´ten öndeydim, Aydın´dan, Denizli´den öndeydim, Konya´dan Kayseri´den öndeydim´ Bunlar sorgulasın. Yoksa hala kafasının içindeki ahırlardan hala kurtarılamayanlar bizleri eleştirip duracak. Varsın eleştirsin diyoruz. Her kesin gününü kutluyoruz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir’de 3 başkandan kırsal kalkınma için destek sözü