Ana SayfaGündemBaşkent'in yeni itfaiye erleri belirleniyor

Başkent’in yeni itfaiye erleri belirleniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından liyakat esasına dayalı olarak gerçekleştirilen itfaiye eri alımı için sözlü ve uygulamalı sınav süreci başladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla liyakat esasına göre gerçekleştirilen itfaiyeci alımı için sözlü ve uygulamalı sınav süreci başladı. Sözlü mülakat ve fiziksel yeterlilik sınavına girmeye hak kazanan 1312 itfaiye eri adayı 10 gün boyunca ter dökecek.

Başkent'in yeni itfaiye erleri belirleniyor - ozelkalem.com.tr
Başkent’in yeni itfaiye erleri belirleniyor – ozelkalem.com.tr

Liyakata göre atama yapılacak

‘İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği’ ile ‘Sivil Savunma ve İtfaiyecilik’ alanlarından mezun olan adayların katıldığı sınavda meslek lisesi mezunu 100, ön lisans mezunu 200 kişi olmak üzere toplam 300 itfaiye eri istihdam edilecek. Başvuru sonucuna göre 83’ü kadın, 1229’u ise erkek aday Ankara Merkez İtfaiye İstasyonu’nda kurulan parkurda sosyal mesafe kuralına uyularak sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutuluyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu başkanlığında toplanan sınav komisyonunda; Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Ulaş Altun, İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, İnsan Kaynakları Personel Şube Müdürü Suat Demirel ve İtfaiye Daire Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü Tarık Laçin yer alıyor.

Başkent'in yeni itfaiye erleri belirleniyor
Başkent’in yeni itfaiye erleri belirleniyor – ozelkalem.com.tr

Mansur Yavaş’a teşekkür

Elemelere nişanlısı Murat Karabay ile birlikte katılan Fazilet Nur Çolakoğlu sınav heyecanını ve duygularını, “Karabük Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü mezunuyum. Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin sadece bölüm mezunlarına yönelik yaptığı alımlardan çok memnunum” sözleriyle dile getirirken, Murat Karabay da, “Karabük Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü mezunuyum. Nişanlımla beraber parkurlara geldik. Liyakat sistemine güveniyoruz. Bizim değerimizin şu anda hissedildiğini düşünüyoruz. Bu işin eğitimini alanların burada olması bile bizim için yeterli. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

30 Temmuz’a kadar sürecek

Mehmet Salih Demir de, “Adana’dan geldim. Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümü mezunlarına yönelik açılan bu sınav için çok mutluyuz. Ankara Büyükşehir Belediyesinin liyakat sistemiyle alım gerçekleştirecek olması bizi çok mutlu etti. Bu konuya öncülük eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 30 Temmuz tarihine kadar 10 günlük süre boyunca her gün 130’u aşkın adayı sınava tabi tutacak.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler