Bayrampaşa’nın ardından Balkanlar’da da sünnet şöleni düzenleyen Bayrampaşa Belediyesi, burada toplam 228 çocuğu sünnet ettirdi. Şölende sünnet olan tüm çocuklara bisiklet hediye edildi. Karadağ Rozaje ve Sırbistan Tutin’de düzenlenen sünnet şölenine katılan Başkan Aydıner, “Sınır tanımayan kardeşliğimizle her daim Balkanlar’daki dostlarımızın ve kardeşlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi Balkanlar’daki Osmanlı mirası olan Sancak’ın önemli kentlerinden Rozaje ve Tutin’de sünnet şöleni düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in öncülüğünde Bayrampaşa Belediyesi ve Sancak Dostları Platformu’nca organize edilen sünnet şöleninde Rozajeli 150, Tutinli 78 çocuk sünnet ettirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan şölende sünnet olan tüm çocuklara Başkan Aydıner tarafından bisiklet hediye edildi.

Tutin’deki şölene Başkan Aydıner’in yanı sıra Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek, Sancak Dostları Platformu Genel Başkanı Salih Akgül, sünnet olacak çocuklar ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı. Rozaje’deki şölende ise Başkan Aydıner’in yanı sıra Rozaje Belediye Başkanı Eyüp Nurkoviç, Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek, Sancak Dostları Platformu Genel Başkanı Akgül, Fatih Sultan Mehmet Medresesi Müdürü Rahman Kaçar ile sünnet olacak çocuklar ve aileleri hazır bulundu.

“BALKAN COĞRAFYASI ANLAM VE ÖNEM TAŞIYOR”

Şölenlerde konuşan Başkan Aydıner, “Sınır tanımayan kardeşliğimizle her daim Balkanlar’daki dostlarımızın ve kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. Çünkü Balkan coğrafyası bizim için anlam ve önem taşıyor. Osmanlı mirası bu güzel topraklarda 228 yavrumuzu sünnet ettiriyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şölen sonrası Rozaje Belediye Başkanı Nurkoviç ile medrese müdürü Rahman Kaçar Başkan Aydıner’e birer hediye takdim etti.

Öte yandan şölen öncesi Başkan Aydıner, Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç’i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.
IMG-20160828-WA0021

Facebook Yorumları
İnceleyin:  9. Kez “Organik Ürünler Fuarı Exponatura” Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı