Fethiye’de dünyanın en iyi plajları arasında gösterilen Kumburnu’da denize sıfır localara, tatilciler ve Belediye Başkanı Behçet Saatcı tepki gösterdi.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Ölüdeniz Tabiat Parkı içinde yer alan dünyaca ünlü Kumburnu Plajı’ndaki ahşap locaların günlük kirasının 210 TL olduğu öğrenildi. Plaja giriş ücreti 7 TL, şemsiye ve şezlong ücreti ise parça başı 15 TL. Giriş ücretlerinin Hazine’ye aktarıldığı plajda, loca, şezlong, şemsiye, su sporları ve yiyecek-içecek 2014 yılından bu yana işletmeyi yürüten özel bir şirkete ait bulunuyor.

Tatilcilerin görüntü kirliliği ve yüzmeye engel olduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu localar için Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, ‘rant’a işaret etti. Facebook hesabından bir açıklama yapan Saatcı, şöyle dedi:
“Siz bu toprakların Allah vergisi güzelliklerini, ‘sadece maddiyat gözeterek’, Fethiyeliler ve Fethiye’deki resmi, sivil örgütler varken, 2 kuruş fazla para almak için birilerine verirseniz, işte böyle hizmet değil, rant öne çıkar. Güzelim plaj berbat edilir. Aynen Boncuklu Yarımadası’ndaki, Küçük Samanlık, Büyük Samanlık ve Kuleli Koyları’nda olduğu gibi. Bu değerler bu topraklarda yaşayanlara aittir.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İyi Partili Başkan: "Fethiye'ye komünizm getirdik"