AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin 30 Mart’ta yapılmasına ilişkin erken seçim kararı, en çok belediye başkanlarını mutlu etti.

Erken seçim kararı, en çok belediye başkanları sevindirdi. Belediye kökenli AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, hiçbir partinin 6 ay sonra yapılacak mahalli idareler seçimi için milletvekillerine izin vermeyeceğine dikkati çekti. “Biz çok rahatladık” diyen Kaya, parti ayrımı gözetmeksizin bütün belediye başkanlarının karardan keyif duyduğunu söyledi. Kaya, “Çünkü kendilerine rakip olabilecek insanlar bir tercih yapmak zorunda kalacak. Bu konu belediyelerin lehine. Milletvekili olan birisi belediye başkanı olmak istediği zaman vekillikten istifa etmesi gerekmiyor. Ama belediye başkanı milletvekili olmak istediği zaman istifa etmesi gerekiyor. Ama milletvekili olan bir insanın belediye başkanı olmasının önü kapanıyor. Hiçbir parti 6 ay sonra olacak bir seçim için kendi milletvekiline izin vermez. Dolayısıyla biz çok rahatladık. Belediye başkanlarımızın hepsinin keyif aldığını söyleyebilirim. Parti ayrımı gözetmeden belediye başkanlarının hepsi keyiflidir. Çünkü kendilerine rakip olabilecek insanlar bir tercih yapmak zorundalar” dedi.

Erol Kaya, üç dönem kuralarına ilişkin de “ Üçüncü dönemi olan 99 belediye başkanımız bulunuyor. Belediyelerde ilk defa üç dönem kuralı, 2019’da yapılacak seçimlerde uygulanacak” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP’li Serdar Sandal coşkuyla karşılandı