Umuttepe Kampüsü yeşillendirme
Belediye, Umuttepe Kampüsünü 10 bin ağaçla yeşillendiriyor

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü, Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin ağaç dikilerek yeşillendirilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin birçok noktasını yeşillendiriyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kez Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünü yeşillendirmek için çalışmalara başladı. Belediye, Umuttepe Kampüsünü içerisine 10 bin adet ağaç dikecek.

Bin 570 fidan toprakla buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında 10 bin ağacın dikimine başlandı. Şu ana kadar bin 570 adet fidan toprakla buluştu. Kampüs içerisine dikilen ağaçlar arasında Huş, Toros Sediri, Mavi Ladin, Batı Ladini, Köknar, Pembe Çiçekli Akasya, Dişbudak, Ihlamur ve Çınar türleri yer alıyor. Ağaçların dikiminin yanı sıra mevcut yeşil alanların otomatik olarak sulanması için sulama tesisatı kuruluyor.

1 yılda 263 bin fidan dikildi

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2018 yılı içerisinde ise doldurulan hafriyat sahalarına, park bahçe ve diğer boş alanlara yaklaşık olarak 263 bin ağaç dikimi gerçekleştirdi. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yıl boyunca düzenli olarak dikilen fidan ve ağaçların, sulamasını ve bakımını özenle yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılında bu yana şehir genelinde ise yaklaşık olarak 9 milyon ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkanlar ‘Zirve’de buluştu