Bingöl Belediyesi, kitap okumada toplumsal farkındalık yaratmak ve kültürlenmeye dikkat çekmek amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

Merkez Dörtyol parkında düzenlenen etkinlikle bir araya gelen vatandaşlar, aynı anda kitap okuyarak toplumsal farkındalık oluşturdu.

Etkinlikte konuşan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kitap okumaya, kültürlenmeye ve aydınlanmaya dikkat çekmek amacıyla kitap okuma etkinliği düzenlediklerini söyledi.

KİTAPLARDAN FAYDALANIN ÇAĞRISI

Yüzlerce kişinin etkinlikle aynı anda kitap okuduğunu belirten Barakazi, “İnşallah Bingöl halkı ve gençlerimiz daha fazla kitap okumaya teşvik olur. Bu amaçla bu farkındalığı arttırmak için yapıyoruz. Bunu yaparken sadece okuma eylemi yapmıyoruz, aynı zamanda biz şehrin değişin kahvehanelerine kütüphaneler kurduk, yine seyyar küçük kütüphaneler açık kamusal alanlara kurduk ve hepsine kitap bıraktık. Ben Bingöl’de yaşayan insanlarımıza sesleniyorum;  Bu kitaplardan lütfen faydalansınlar aydın bir gelecek istiyorsak hepimizin daha fazla kitap okuması gerekiyor” dedi.

“Okumanın ne yaşı nede ilmi yaşı yoktur.” Diyen Barakazi, şunları söyledi: “Herkesin okuyarak aydınlanmaya ihtiyacı vardır.  Peygamber efendimizin meşhur tavsiyesi vardır ‘ilim okumak beşikten mezara kadardır.’ Dolayısıyla yediden yetmişe herkesin okuma konusunda daha fazla hassasiyet göstererek, Bingöl’ün geleceğini aydınlığa dönüştürmesini temenni ediyorum.”

Bingöl insanının aydın yönünün olduğunu da vurgulayan Barakazi, “İnşallah bu tür eylemlikler halkın aydın yönüne daha fazla katkı sağlayacaktır. Belediye olarak bu tür etkinlikleri de devam ettireceğiz.” dedi.

ENGİN: “KÜLTÜREL ANLAMDA BELEDİYEMİZ ÇOK GÜZEL FAALİYETLER YAPIYOR”

Belediyenin kültürel faaliyetlerinin eğitim camiasını memnun ettiğini belirten Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ise, “Özellikle eğitime katkılarından dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kültürel anlamda belediyemiz çok güzel faaliyetler yapıyor. Belediyenin eğitime yönelik katkıları da bizleri son derece memnun ediyor. Bu tür etkinlikler toplumun aydınlanmasını ve kültürlenmesini sağlamaktadır. Geleceğe aydınlıkla bakmak isteyen insanlar bunu ancak kendi kültürlenmeleriyle sağlayabilirler” dedi.

İnceleyin:  Denizli Büyükşehir Belediyesi #10yearschallange Akımına Uydu

Yaklaşık 1 saat süren kitap okuma etkinliğine katılanlara Bingöl belediyesince kitap dağıtıldı.
3747

Facebook Yorumları