Özel Kalem
Bilim ve Eğitim Parkı 'Biz Anadoluyuz' misafirlerini ağırladı

Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, İçişleri Bakanlığının “Biz Anadoluyuz Projesi” çerçevesinde Doğu ve Güneydoğu’dan gelen 100’ün öğrenciyi ağırladı.

Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, yurdun dört bir köşesinden gelen öğrenci gruplarını ağırlamaya devam ediyor. Park, bu kez, İçişleri Bakanlığının “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında 100’ün üzerinde öğrenciyi ağırladı. Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen öğrenciler, 3 gün süren program boyunca, parkta görevli Fen Bilgisi öğretmeni eşliğinde, yaratıcı çocuklar atölyesinde etkinliklere katıldı. Öğrenciler, Bilmiş Evde bulunan deney odasında manyetik alan, ağırlık merkezi ve sürtünme kuvveti üzerinde deneyler yaptı. Programda, girdap oluşumu, hidrolik sistemler ve optik konuları üzerinde de deneyler yaptı. Öğrenciler, bahçe gezisinde ise ses konuları, kaldıraç, enerji dönüşümleri ve botanik bahçesi hakkında bilgi aldı.

Bilim ve Eğitim Parkı yetkilileri, eğitim gezisinin başarılı geçtiğini dile getirdi. Yetkililer, şehir içi ve şehir dışından gelen ziyaretçileri ağırlamaya devam edeceklerini anlattı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yıldırım Belediyesi İstihdama Katkı Projeleri