ADIM ADIM SONA DOĞRU

Şahinbey Belediyesi tarafından üstün zekâlı öğrencilerin eğitim alması için yaptırılan ve Gaziantep’te ilk olma özelliği taşıyan Bilim Sanat Merkezi’nin yapımında son aşamaya gelindi.

Eğitime vermiş olduğu önemli katkılarıyla gündeme gelen Şahinbey Belediyesi’nin hizmetleri devam ediyor. Üstün zekâlı öğrenciler için yaptırılan Bilim Sanat Merkezi’nin çalışmaları hızla sürüyor. Akkent Mahallesi ile Yeşilkent Mahallesi arasındaki alana yapılan Bilim Sanat Merkezi 3 bin 100 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Gaziantep’te ilk olma özelliği taşıyan Merkez ayrıca çatısına yerleştirilen güneş enerjisi panelleriyle kendi elektriğini kendisi üretecek.

DAHİLER YETİŞECEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’te üstün zekâlı öğrencilerin eğitim alabileceği bir okulun mevcut olmadığına dikkat çekerek, “Gaziantepli üstün zekâlı öğrencilerin okuyacağı maalesef bir okulumuz yoktu. Eski Mehmetçik Ortaokulu’nun içerisindeki birkaç sınıfta eğitim veriliyordu. Ancak, Bilim Sanat Merkezi’nde çok güzel derslikler, bilim gözlem odaları, konferans salonları, spor salonları ve öğrencilerin deney yapabilecekleri laboratuvarlar bulunacak. Şehrimiz, ülkemiz hatta dünya için bile dâhilerin yetişebileceği bir okul olacak” dedi.
bilim sanat merkezi (3)

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Robot Turnuvası Ankara'yı gururlandırdı