Özel Kalem
Özelkalem BTM’de sömestr kampları için ön kayıtlar başladı.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, bilime meraklı çocuklar için onlarca farklı etkinliğin yer aldığı keyifli bir sömestr programı hazırladı.

Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, bilimi çocuklara sevdirmek hedefiyle kente kazandırılan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (Bursa BTM) sömestr kampları başlıyor. Katılımcılar yarıyıl tatili süresince her gün farklı bir konuda bilimsel atölye çalışması gerçekleştirecek. Bilimin eğlenceli haliyle tanışacak, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalayacak.

Onlarca farklı etkinlik

19 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasındaki yarı tatilini kapsayan sömestr kamplarında   “Elektro İcatlar”, “Doğadaki Bilim”, “Martı Model Uçak Atölyesi”, “Artırılmış Gerçeklik Atölyesi”, “Yeşil Enerji Atölyesi”, “Uzay Kampı”, “Hamarat Robot Tasarımı” gibi birçok bilimsel etkinlik bulunuyor.

Bursa BTM’nin sömestr kampları için ön kayıtlar da başladı. Katılmak isteyen bilim meraklıları, 19 Ocak’ta başlayacak kamp programı için www.bursabilimmerkezi.org adreslerinden detaylı bilgi alabilirler.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Tarihi çarşıların yönetimi ile ilgili taslak Ankara'ya gidiyor