Niğde Belediyesi, şehri güzelleştirmeye devam ediyor. MEDAŞ Kavşağı’ndan Fertek yol ayrımına kadar olan bölümde ‘Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’ yapımı çalışmalarına başlandı. Çevre düzenlemesi ve peyzajıyla şehir estetiğine katkı sağlayacak olan Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun unigde-ye-modern-bisiklet-ve-yuruyus-yoluzunluğu 1100 metre olacak.

Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, MEDAŞ Kavşağı’ndan Fertek Kavşağı’na kadar olan 1100 metrelik bölümde 5 metre genişliğinde Yürüyüş ve Bisiklet Yolu yapımı çalışmalarının startını verdi. Renkli ve desenli asfalt sistemiyle yapılacak olan Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nda 2 metre genişliğinde yürüyüş yolu, 3 metre genişliğinde de bisiklet yolu  olacak. Mavi ve kırmızı renklerle birbirinden ayrılacak olan yürüyüş ve bisiklet yolunun arasında herhangi bir ayraç bulunmayacak.

Bisiklet ve Yürüyüş yolu güzergahında toplam 3 adet cepli otobüs durağı da yapılacak. Peyzaj çalışması kapsamında, yol güzergahına 5 ayrı çeşitten oluşan 280 ağaç dikilecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  AFYON MOTOR SPORLARININ MERKEZİ OLACAK