Cumhuriyet’in ilanının 93. yılı Bornova’da düzenlenen törenlerle kutlandı. Bornova Şehir Stadyumu’nda gerçekleşen resmi törenlerde şiir dinletisi, halkoyunları ve cimnastik gösterileri sergilenirken, Cumhuriyet Kupası Kros Yarışması’nda dereceye girenlere de ödülleri verildi. Binlerce vatandaş töreni ellerinde bayraklarla izledi. Törenlere Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Yılmaz Akbaba katıldı. Tören sonunda düzenlenen Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü’ne katılan binlerce Bornovalı Şehir Stadyumu’ndan Bornova Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
5j7a7973Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Bornova Şehir Stadyumu’nda tören düzenlendi. Stadyumdaki törenleri Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Yılmaz Akbaba ve binlerce vatandaş izledi. Cumhuriyet konulu şiirlerin okunduğu törende

Atatürk’ün 10’uncu yıl nutku kendi sesinden dinletildi. Törene katılan tüm öğrencilerin katılımıyla Türk Gençliğinin Ata’ya cevabı ve 10. Yıl Marşı hep bir ağızdan söylendi. ‘Zeybek’ gösterisi ve cimnastik ekibinin gösterileri büyük beğeniyle izlendi. Ayrıca törende 15 Temmuz Demokrasi şehitleri üzerlerinde fotoğraflarının bulunduğu pankartlarla anıldı.

Törenler sırasında Cumhuriyet Kupası Kros Yarışması’nda dereceye girenlere de kupa ve madalyaları verildi. Stadyumda düzenlenen ve ilçede bulunan okulların katıldığı resmi geçit merasiminin ardından Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü yapıldı. Bornova Stadyumu’ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüşe protokol ile birlikte binlerce vatandaş katıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Efeler Girne Semt Sakinleri Yeni Yollarına Kavuşuyor