Ana SayfaGündemBursa, Güney Kore turizmcilerinin destinasyon yıldızı

Bursa, Güney Kore turizmcilerinin destinasyon yıldızı

Bursa, Güney Kore Turizmcilerinin ilgi odağı haline geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Güney Kore başta olmak üzere Asya ve Uzak Doğu ülkelerindeki Bursa tanıtım atağı amacına ulaştı.  Yürütülen çalışmalarla Bursa Güney Koreli Turizmcilerin ilgi odağı haline geldi.

Yaklaşık bir yıldır sürdürülen çalışmalar sonuç vermeye başladı.  Şimdiden önümüzdeki tatil sezonu için altıdan fazla turizm acentesinin Türkiye’deki seyahatlerine Bursa’yı eklediğini belirten Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürü Ercüment Yılmaz, “Güney Kore ve diğer Uzakdoğu ülkelerindeki tanıtım çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bursa olarak kendimizi daha iyi anlatabilmek için Güney Kore’de turist hedefli tanıtıma odaklandık. Bunun için bölgenin sosyal medya mecralarını, basılı ve görsel medyasını sıklıkla kullanıyoruz. Artık sadece acenteler değil, yerel halk da Bursa hakkında daha çok bilgi edinmeye ve seyahatlerinde Bursa’yı tercih etmeye başladı” şeklinde konuştu.

GÜNEY KORE HALKI, BURSA TANITIMLARINDAN ETKİLENİYOR

Bursa’nın adını son zamanlarda çok sık duymaya başladıklarını belirten Güney Koreli turistler Kore’deki tanıtımlarda Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gördüklerini ve daha da meraklandıklarını,  ilk Türkiye seyahatlerinde Bursa’yı da ziyaret edeceklerinin altını çizdiler.

kore 2
kore

“BURSA’NIN LEZZETLERİNİ GÜNEY KOREDE TANITACAĞIZ”

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Şube Müdürü Ercüment Yılmaz, şehir tanıtımının uzun soluklu bir yolculuk olduğuna vurgu yaptı. Yılmaz,  2020 yılı Mart ya da Nisan ayında yapılması planlanan Gastronomi Haftası’nda da Bursa lezzetlerini Güney Korelilerin damak zevkine sunacaklarını belirtti.

Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin ve Türk Hava Yolları’nın da (THY) Bursa’nın tanıtımındaki bu atılımlara büyük destek verdiğinin altını çizen Yılmaz, yine önümüzdeki aylarda Kore ile birlikte Malezya ve Endonezya’daki turizm acenteleriyle de bir araya gelinerek Bursa’nın, turizm potansiyelinin arttırılmasıyla ilgili çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler