Ana SayfaGündemBursa'da Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

Bursa’da Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

Bursa’da düzenlenen 34. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Harput Holding ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 34. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasına, 18 ülkeden 575 dansçı ve 22 yerli grup katılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, Açıkhava Tiyatrosu’ndaki yarışmanın açılışında yaptığı konuşmada, Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları etkinliğinin özel formatıyla bugüne kadar gelen Türkiye’nin tek organizasyonu olduğunu söyledi.

”Altın Karagöz”ün yarışmadan öte, ülkelerin kültürlerini özgürce sergilendiği bir platform olduğuna işaret eden Çelik, ”Bursa bir medeniyeti inşa edip dünyaya armağan etmiş bir şehirdir. 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak dünyanın kültür harmanını Bursa’da ağırlıyor olmaktan ayrı bir guru duyuyoruz. Birlik, beraberlik, barış ve özgürlüğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde Altın Karagöz Halk Dansları yarışması Bursa’dan dünyaya barış mesajları yayacaktır.” dedi.

Tüm ülke ekiplerinin 3’er dakikalık gösterilerini sunacağı yarışma, 7 Temmuz’a kadar sürecek.

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla