Ana SayfaAfet YönetimiBüyükkılıç, itfaiye ekiplerini karşıladı

Büyükkılıç, itfaiye ekiplerini karşıladı

Başkan Büyükkılıç, itfaiye ekiplerini karşıladı..

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Karadeniz’de yaşanan sel ve su taşkınlarında bölgedeki ekiplere destek olmak ve vatandaşların can güvenliğini sağlamak için Bartın’da görevini başarı ile tamamlayan itfaiye ekiplerini karşıladı.

Kayseri Büyükşehir itfaiyesi, toplam 11 personel ile birlikte 3 araç, 1 motopomp, 5 çamur tipi pompa, 5 adet dalgıç pompa ve 2 adet seyyar jeneratör, Afet Koordinasyon Merkezi’nin yönlendirmesine göre sel baskınında bölgedeki çalışmalara katkı sağlayarak Kayseri’ye döndü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kente dönen kahraman itfaiye erlerini karşıladı. Başkan Büyükkılıç, İtfaiye Daire Başkanlığı’nda gerçekleşen karşılama töreninde yaptığı konuşmada, Büyükşehir İtfaiyesi’nin Kayseri’nin yüz akı olduğunu söyledi.

İtfaiyenin geçtiğimiz yıllarda yine fedakârca ülke genelinde görev yaptıklarını hatırlatan Büyükkılıç, “Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda gerek Antalya, Muğla tarafında gerekse Kastamonu bölgesinde yaptığınız çalışmalarla takdirleri toplamıştınız. Bu sene de yine Bartın bölgesinde ağırlıklı olmak üzere ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalarda gerek İçişleri Bakanımızın gerekse Ulaştırma Bakanımızın takdirleriyle bizlere mesajlarını ulaştırdı. Daha sonra biz de telefonla kendilerine ekiplerimizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür edip, başka talimatları, arzuları var mı diye sorduk. Bu durum adeta birliğin, dayanışmanın bereketini yaşatıyor” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, kahraman itfaiye erlerine emeklerinden dolayı teşekkür ederek, “Cenab-ı Allah’a şükrederek, gerçekten hizmet veren, nereye dersek fedakârca koşan siz kardeşlerimize teşekkür ediyor, böyle bir ekiple çalışmanın onurunu, gururunu yaşadığımı paylaşmak istiyorum” dedi.

Bartın’dan gelen ekibe ‘hoş geldiniz’ diyen Büyükkılıç’ın bölgede neler yaptıklarını sorması üzerine, İtfaiye Çavuşu Yasin Çetinkaya, “Ekibimiz sağ salim gidip geldi, halk çok memnun kaldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın çok selamları var, teşekkürlerini iletiyorlar. Oradaki mağdur halkın da özellikle teşekkürleri var, bizden çok memnun kaldılar. Herhangi bir sıkıntı olmadan görevimizi geliştirdik. Bakanlarımızla görüşüp, bilgi alışverişi yaptık” şeklinde konuştu.

Daha sonra İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan, Başkan Büyükkılıç’a bölgedeki son durum ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verirken, itfaiyenin bölgede canla başla görev yaptığı amatör kameralara yansıyan görüntüler de izletildi. Bölgede toplam 19 farklı noktada su tahliyesi işlemi gerçekleştiren ekipler, mağdur olan 12 vatandaşı kurtardı

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla