Ana SayfaGündemBÜYÜKŞEHİR'DEN ÇEVRE YATIRIMI

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE YATIRIMI

Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki katı atıkların taşınması için 4 adet çekici ve 8 adet semi treyler aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çevreye duyarlı bir belediye olarak yatırımlara devam edeceklerini söyledi. Öte yandan, Başkan Mustafa Çelik’e yerli üretim araç alınması nedeniyle yerli üretime desteğinden dolayı plaket takdim edildi.f_cf6545

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yeni alınan 4 çekici ve 8 semi treylerle araç filosunu güçlendirdiklerini belirtti. Çevreye yatırım yapmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çelik, “İlçelerimizdeki tüm katı atıkların toplanması işi daha önce ilçe bazında yapılıyordu. Bütünşehir olarak bilinen Büyükşehir Yasası çıktıktan sonra şehirdeki tüm çöplerin depolanması işi Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Bu nedenle 4 adet çekici, 8 adet semi treyler alarak filomuzu güçlendirdik. Develi, Pınarbaşı, Yeşlihisar ve Bünyan’a çöp transfer istasyonu kuruyoruz. Semi treylerle o bölgede biriken çöplerin tamamını Molu’daki katı atık depolama tesisine götüreceğiz. İlçelerdeki depolama merkezleri hariç sadece aldığımız bu araçların toplam bedeli 3 milyon TL’yi buluyor. Çevreye duyarlı bir belediye olarak bundan sonra da çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz” dedi.

YERLİ ÜRETİME DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e çevre yatırımında da yerli üretime verdiği destek nedeniyle teşekkür edildi. Ford Trucks Bayi Metin Taşıt Araçları San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde yüz yerli yapım çekici ve semi treylerleri kullanması ve yerli üretime verdiği destek nedeniyle Ford Trucks üst yönetiminin teşekkür plaketini Başkan Çelik’e takdim etti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler