Türkiye’nin en iyi yerel yönetim ağı Özelkalem, geçtiğimiz hafta başlattığı Çarşamba Oturumları’na devam ediyor. Oturumun bu haftaki konusu ise Kentlerde Sağlıklı Tarım.

Geçtiğimiz çarşamba günü Katılımcı Yönetim konusunu işleyen ve büyük ilgi gören ilk oturumda, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İksadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Görmez, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Özbaş Arıkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in konuşmacı olarak katılmış, Merkez Valisi Yusuf Erbay’ın ise moderatörlüğü üstlenmişti.

Bu hafta ise Çarşamba Oturumları’ndan masaya Kentlerde Sağlıklı Tarım konusu yatırılacak. Oturumun konukları, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Atatürk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Taşkın Öztaş ve Prof. Dr. Tecer Atsan, KÖY-KOOP İzmir Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer ve Slow Food Tarsus Birliği Lideri Yasmina Lokmanoğlu olacak. Oturumun moderatörlüğünü ise Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bahar Yenigül üstlenecek. 8 Temmuz Çarşamba günü, 15’te başlayacak olan oturum 2 saat sürecek ve ÖzelkalemTV‘den canlı olarak yayınlacak. Herkesi bilgi alışverişine davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Çarşamba Oturumları devam edecek

Bir önceki oturumda konuşan Erengül Bilenser, Yerel Yönetim Ödülleri’nin bu sene pandemi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini yeni süreç için ise başvuruların başladığını belirtmişti. Ayrıca Çarşamba Oturumları’nın devam edeceğini sözlerine ekleyen Erengül Bilenser, 22 Temmuz’da da ‘Kırsalda Kalkınma’ konulu bir oturum yapacaklarını, bu oturumda ayrıca, iki yıl önce aramızdan ayrılan Prof. Dr. Cevat Geray’ı da anacaklarını söylemişti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Atalık Tohum Bir Mevzi Daha Kazandı