Özel Kalem

CHP, merakla beklenen açıklamayı bugün yaptı. CHP, Ankara, Bursa, Antalya, Adana ve İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Ankara, Antalya, Adana ve İstanbul büyükşehir belediye başkan adayları günlerdir merakla bekleniyordu. Partiden beklenen açıklama bugün geldi. CHP Ankara, Antalya,  Adana ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklamaya göre, Ankara Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Antalya Belediye Başkan adayı Muhitten Böcek oldu. Adana için ise Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar olurken, İstanbul Belediye Başkan adayı ise Ekrem İmamoğlu olarak açıklandı. Mustafa Bozbey’ in ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olması kesinleşti.

Yavaş’tan ilk açıklama

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Adayı Mansur Yavaş ilk açıklamasını yaptı.  Kılıçdaroğlu ve Akşener’e teşekkür ederek,  “Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur” dedi.

“İstanbul’un kalbini kazanmaya geliyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi’ nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Kavramlarla Beylikdüzü’nde oluşturduğumuz sevgi ve saygı ortamıyla ilçede yaşayan herkesin kalbini kazandığımız gibi İstanbulluların kalbini kazanmaya geldiğimizi belirtiyor” açıklamasında bulundu. 

Gençlik kollarından büyükşehire

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar oldu. Seçim çalışmalarına başlayan CHP Adana Büyükşehir için Zeydan Karalar ile yola devam etme kararı verdi. Halen
Seyhan Belediye Başkanı olarak görevini sürdüren Zeydan Karalar, 1971-1980 yıllarında CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları başkanlığı yaptı.  

“Antalya’ya birlikte başarmaya geliyorum”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, “20 yıldır Konyaaltı’nda birlikte başardık. Şimdi de hayatımı adadığım Antalya’da birlikte başarmaya geliyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, örgütümüze ve Sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Oturan değil çalışan Antalya’ya hazır olun, şimdi çalışma zamanı” diyerek iddiasını ortaya koydu.

İnceleyin:  657'nci Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali başlıyor

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Böcek, yüzde 50’nin üzerinde oy oranıyla Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı olarak seçildi.  Böcek, daha sonra  2009 ve 2014 yerel seçimlerinde  de yeniden başkanlığa seçildi.

CHP 68 aday daha açıklandı

Bu adayların dışında Cumhuriyet Halk Partisi, il için birlikte yola çıkacağı isimleri de açıkladı. Ağrı için Ahmet Meriç, Bolu ili için Tanju Özcan, Niğde için Rasim Yılmaz, Sivas için Ali Akyıldız, yine Kocaeli İzmit’ te ise  Fatma Kaplan aday olarak belirlendi.  24 Ekim’de 105,  14 Kasım’da 147, 6 Aralık’a 212 belediye başkan adayını açıklayan CHP Parti Meclisinin bugünkü toplantısının ardından 68 aday daha açıklamış oldu. 

Facebook Yorumları