Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart yerel seçimleri için 140 il ve ilçe adayını kesinleştirdi. İlk açıklanan aday Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Aksu oldu.

CHP, Parti Meclis Grubu toplantısında, 140 il ve ilçenin belediye başkan adayını açıkladı. İlk açıklanan büyükşehir belediye başkan adayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Aksu oldu. Yalova, Burdur ve Giresun’un yanı sıra Ankara’nın Çankaya ve Yenimahalle ilçelerinde de mevcut başkanlar aday gösterildi.

CHP’nin Parti Meclisi toplantısının ardından açıkladığı belediye başkanları listesi:

1 Adana İmamoğlu Kasım Karaköse. 2 Adana Tufanbeyli Ahmet Aktürk. 3 Adıyaman Çelikhan Pınarbaşı Mahmut Alan. 4 Adıyaman Tut Mehmet Kılıç. 5 Adıyaman Besni Şambayat Nejdet Arıcı-Mevcut Başkan. 6 Adıyaman Besni Vakkas Acar-Kesmetepe Bel. Bşk. 7 Afyonkarahisar Sülümenli İsmail Özakman. 8 Afyonkarahisar Çay Pazarağaç Fahrettin Mutlu. 9 Ağrı Tutak Erkan Sayan. 10 Ağrı Taşlıçay Kubbettin Tekgül. 11 Aksaray Merkez Taşpınar Cihan Yüksel-Mevcut Başkan. 12 Aksaray Merkez Yeşiltepe Tahsin Çelik-Mevcut Başkan. 13 Aksaray Merkez Yeşilova Sibel Muştu. 14 Amasya Merzifon Alp Kargı-Mevcut Başkan. 15 Ankara Çankaya Alper Taşdelen-Mevcut Başkan. 16 Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar-Mevcut Başkan. 17 Ankara Elmadağ Adem Barış Aşkın. 18 Antalya Manavgat Sükrü Sözen-Mevcut Başkan. 19 Antalya Kemer Mustafa Gül-Mevcut Başkan.

Ergül Akçiçek ile devam

20 Ardahan Göle Köprülü Engin Sarıkaya. 21 Artvin Kemalpaşa Ergül Akçiçek-Mevcut Başkan. 22 Aydın Koçarlı Mutlu Öztürk-Mevcut Başkan. 23 Balıkesir Balya Orhan Gaga. 24 Balıkesir Havran Bedri Şahin. 25 Balıkesir Manyas Tancan Barçın-Mevcut Başkan. 26 Balıkesir Burhaniye Ali Kemal Deveciler. 27 Bartın Kurucaşile Nergis Kartal. 28 Batman Gercüş Hamdiye Öner. 29 Batman Hasankeyf Orhan Cihan. 30 Batman Beşiri Genco Özel. 31 Batman Kozluk Savaş Durmaz. 32 Batman Sason Adnan Yaşar. 33 Bilecik İnhisar Ayhan Ödübek. 34 Bingöl Yayladere Sabri Akyürek-Mevcut Başkan.
35 Bingöl Yedisu Veysel Yaygan. 36 Bingöl Kiğı Yılmaz Gündüz-Mevcut Başkan. 37 Bitlis Adilcevaz Aydınlar İsmet Özçalımlı. 38 Bitlis Mutki Kavakbaşı Mezher Özdeş. 39 Bitlis Güroymak Günkırı Servet Başelçin.
40 Bitlis Güroymak Gölbaşı Cuma Siri.

Mudurnu’da İnegöl ile yola devam

41 Burdur Bucak Kızılkaya Şeref Coşar. 42 Bolu Mengen Turhan Bulut-Mevcut Başkan. 43 Bolu Mudurnu Mehmet İnegöl-Mevcut Başkan. 44 Bolu Yeniçağa Adnan Güngör. 45 Bolu Dörtdivan İlyas Özalp. 46 Bursa Orhangazi Şaban Çetin Çoklar. 47 Bursa Harmancık Ahmet Tufan. 48 Bursa Orhaneli Vildan Koç. 49 Çanakkale Çan Bülent Öz. 50 Çanakkale Çan Terzialan Feride Demirbaş. 51 Çanakkale Ayvacık Mesut Bayram. 52 Çanakkale Ezine Halil Büyükerol. 53 Çanakkale Lapseki Çardak Metin Semerci. 54 Çankırı Eldivan Afife Ülkü Kavalalı. 55 Çankırı Kurşunlu Tevfik Metin Aktaş. 56 Denizli Serinhisar Hüseyin Gemi. 57 Denizli Çivril Ömer Köseoğlu. 58 Denizli Pamukkale Ahmet Divarcı. 59 Denizli Güney Mustafa Urtekin. 60 Diyarbakır Çüngüş Muhiddin Yıldırım. 61 Düzce Akçakoca Fikret Albayrak. 62 Düzce Gölyaka Abdullah Şahin. 63 Eskişehir Han Erdal Şanlı-Mevcut Başkan. 64 Eskişehir Mahmudiye İshak Gündoğan-Mevcut Başkan. 65 Eskişehir Odunpazarı Kazım Kurt-Mevcut Başkan. 66 Eskişehir Tepebaşı Ahmet Ataç-Mevcut Başkan. 67 Gaziantep Karkamış Ali Doğan. 68 Gaziantep Araban Hasan Doğru. 69 Giresun Tirebolu Burhan Takır. 70 Giresun Eynesil Ahmet Latif Karadeniz.

Karamürsel’de aday Ahmet Çalık

71 Gümüşhane Şiran Hüseyin Kaya. 72 Hatay Antakya Hikmet Hatunoğlu. 73 Kahramanmaraş Andırın Ahmet Rüzgar. 74 Kahramanmaraş Elbistan Onur Gürbüz. 75 Kars Arpaçay Enver Akkaya. 76 Kars Susuz Oğuz Yantemur. 77 Kastamonu Devrekani İlhan Tuncer. 78 Kastamonu Bozkurt Güvenç Demirezen. 79 Kayseri Bünyan Mustafa Naldız. 80 Kayseri Felahiye Kerim Karakoç. 81 Kocaeli Darıca Yakup Törk. 82 Kocaeli Karamürsel Ahmet Çalık. 83 Karabük Yenice Yortanpazarı İsmail Elemen.

84 Kütahya Dumlupınar Zekeriya Yılmaz. 85 Kütahya Domaniç Mustafa Temel Ergün. 86 Kütahya Domaniç Çukurca Ceyhun Ergün. 87 Kütahya Altıntaş Doğan Akbunar. 88 Kırıkkale Sulakyurt Tamer Cihan. 89 Ordu Fatsa Ahmet Canbaz. 90 Ordu Aybastı Özdilek Aydoğan. 91 Ordu Gölköy Cengiz Sarıyer. 92 Ordu Akkuş Bayram Görür. 93 Sakarya Serdivan Zafer Kazan. 94 Sakarya Karapürçek Nizamettin Yıldız. 95 Samsun Yakakent Ramazan Şensoy.

Çarşamba’nın adayı Karabulut

96 Samsun Çarşamba Altan Karabulut. 97 Sinop Erfelek Muzaffer Şimşek-Mevcut Başkan. 98 Sinop Gerze Osman Belovacıklı-Mevcut Başkan. 99 Sivas Gemerek Çepni Gülbeden Yüksel. 100 Sivas İmranlı Murat Açıl. 101 Sivas Şarkışla Ayfer Temel. 102 Şanlıurfa Hilvan Abuzer Bebe. 103 Şanlıurfa Akçakale Ahmet Geçit. 104 Şanlıurfa Halfeti Ekrem Morçiçek. 105 Şanlıurfa Suruç Kemal Eşsiz. 106 Şanlıurfa Harran Mehmet İngin. 107 Şanlıurfa Viranşehir Şehmus Dodukanlıoğlu. 108 Tunceli Mazgirt Akpazar Cemal Bulut. 109 Tunceli Hozat Seyfi Geyik. 110 Tunceli Mazgirt İsmail Toprak.
111 Uşak Eşme Yılmaz Tozan. 112 Uşak Sivaslı Pınarbaşı Naci Akyürek-Mevcut Başkan. 113 Uşak Sivaslı Selçikler İbrahim Kökçü. 114 Uşak Eşme Yeleğen Feyzi Kaya-Mevcut Başkan. 115 Uşak Banaz Kızılcasöğüt Ömer Biçer-Mevcut Başkan. 116 Van Çaldıran Muhamed Aladağ.

Yalova’da mevcut 3 başkan yeniden aday

117 Yalova Armutlu Ali Çetinkaya. 118 Yalova Altınova Kaytazdere Ali Kangal-Mevcut Başkan. 119 Yalova Altınova Subaşı Turan Canbay. 120 Yalova Çınarçık Avni Kurt-Mevcut Başkan. 121 Yalova Çınarcık Koru Kamil Yaman-Mevcut Başkan. 122 Yalova Çiftlikköy Nedim Güler. 123 Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Hayrettin Çataklı. 124 Zonguldak Çaycuma Saltukova Alim Genç. 125 Zonguldak Alaplı Gümeli Ahmet Saydam-Mevcut Başkan.

126 Zonguldak Kozlu Cengiz Bank. 127 Zonguldak Merkez Beycuma Hayati Açıkgöz. 128 Zonguldak Kilimli Ali Aslan Kılıç-Mevcut Başkan. 129 Zonguldak Kilimli Çatalağzı Adnan Akgün-Mevcut Başkan. 130 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Akın (Milletvekili). 131 Artvin Merkez Demirhan Elçin. 132 Batman Merkez Enver Erdem. 133 Bingöl Merkez Vahdettin Uzunyayla. 134 Gümüşhane Merkez Bedri Ağaç. 135 Uşak Merkez Asım Kalelioğlu. 136 Erzincan Merkez İsmail Taş. 137 Karabük Merkez Mehmet Durum. 138 Burdur Merkez Ali Orkun Ercengiz-Mevcut Başkan. 139 Giresun Merkez Kerim Aksu-Mevcut Başkan. 140 Yalova Merkez Vefa Salman-Mevcut Başkan.

Facebook Yorumları