Özel Kalem

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 5 vaadini açıkladı. İmamoğlu, vaatlerinin ilkini kentin ulaşım ve trafik sorununu çözmenin oluşturduğunu vurguladı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçimlerden sonra gerçekleştirmeyi planladığı 5 vaadini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında açıkladı. İstanbul’un nereye gittiğinin belli olmadığını belirten İmamoğlu, öncelikle “kent anayasası” oluşturacaklarını anlattı. İstanbul’un Ankara’dan yönetilemeyeceğini savunan CHP’li İmamoğlu, İstanbul’un ortak iradesinin her şeyin üstünde olması gerektiğine dikkat çekti. Kentin 2050 vizyonunun belirlenmesi gerektiğine vurgu yapan İmamoğlu, vaatlerini de açıkladı.

Hayat pahalılığı ile mücadele

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, bu vaatlerin ilkini kentin ulaşım ve trafik sorununu çözmenin oluşturduğuna işaret etti. İkinci sırayı kent yoksulluğu ve hayat pahalılığıyla mücadelenin aldığını vurgulayan İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğru kentsel planlama ile çevre, imar ve deprem sorunlarını çözmek. Dördüncü sırada işsizlik sorununu çözerek, ekonomik ve yaratıcı endüstriler için İstanbul’u çekim merkezine dönüştürmek var. “

İmamoğlu, kentin yaşam kalitesini yükselterek, kültür sanat ve spor faaliyetlerini tüm İstanbul’a yayacağını da aktardı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  MERSİN'İN ÇEVRE DÜZENİ PLANI ONAYLANDI