Ana SayfaGündemÇin’in Lojistik Performans Endeksi, dört ayın ardından yüzde 52,1’e çıktı

Çin’in Lojistik Performans Endeksi, dört ayın ardından yüzde 52,1’e çıktı


Çin Lojistik ve Satın Alma Federasyonu’nun yayınladığı verilere göre, haziran ayında Çin’in lojistik sektöründe performans endeksi (LPI) yüzde 50’nin üstündeki genişleme aralığına geri döndü. Ekonomiyi istikrara kavuşturmaya yönelik makroekonomik politikaların uygulanmasıyla birlikte, yurt içi salgın önleme ve kontrol durumu iyileşmiş, piyasa arz ve talebinin her iki ucundaki ticari faaliyetler daha hareketli hale gelmiş ve lojistik sektörü yavaş yavaş normal seviyeye döndü.

Çin’in Lojistik Performans Endeksi, art arda üç ay boyunca yüzde 50’nin altında daralma aralığında bulunduktan sonra haziran ayında tekrar genişleme aralığına yükseldi ve yüzde 52,1’e çıktı. Çin Lojistik Bilgi Merkezi Müdürü Liu Yuhang, bunun lojistik sektörünün gelişmeye devam ettiğine, lojistik pazarının arz ve talep uçlarının hareketliliğinin arttığına ve pazar oyuncularının canlılığının yükseldiğine dair olumlu bir sinyal gönderdiğini ifade etti. Alt endeksler arasında yeni sipariş endeksi iki ay üst üste keskin bir şekilde yükseldi. Bu sayı lojistik talebinin toparlandığını gösteriyor.

Bunun yanı sıra ilgili politikaların uygulanmasıyla birlikte lojistik şirketlerinin faaliyet güveni etkin bir şekilde artırıldı. Haziran ayındaki ticari faaliyet beklentisi endeksi. bir önceki aya göre yüzde 1,2 artarak yüzde 54,9’a yükseldi. Bu da son dört ayın en yüksek sveyisi anlamına geliyor.

Liu Yuhang, kritik alanlarda endüstriyel zincirin kademeli olarak toparlanması ile lojistik pazarına yönelik talebin daha da serbest bırakılacağını ve lojistik sektörünün toparlanması ve nispeten aktif bir seviye aralığında korunmasının beklendiğini kaydetti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler