HOLLANDA FLAYER KIRMIZI 768x277 1
HOLLANDA FLAYER KIRMIZI 768x277 1

Türk çağdaş sanatını tanıtmak amacı ile Hollanda‘nın Den Haag (Lahey) kentinde Çağdaş Türk SanatlarıContemporary Turkish Art Sergisi düzenleniyor. Sergi, Pulchri Studio Sanat Merkezi‘nde 4 Nisan’da açılıyor. 27 Nisan’a kadar açık kalacak sergiye, yaşayan ve eserleriyle öne çıkan 19 Çağdaş Türk Sanatçısı katılıyor. Bağımsız Sanat Vakfı‘nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan serginin küratörlüğünü Ahmet Özel yapıyor.

Contemporary TurkishArt

Ağırlıklı olarak resim ve üç boyutlu 70 eserin yer alacağı sergiye sanatçı olarak;

Ahmet ÖZEL, Bahar KOCAMAN, Bahri GENÇ, Berna ERKÜN, Engin BEYAZ, Erhan LANPİR, Erkan ÖZDİLEK, Feride BİNİCİOĞLU, Figen BATI, Hülya YAZICI, Kerim KILIÇARSLAN, Korkut TİRYAKİ, Mehtap ÖZDEMİR, Murat KURT, Müfit İŞLER, Nur ÖZALP, Ruşen Eşref YILMAZ, Sabahat ÇIKINTAŞ, Şeniz AKSOY katılıyor.

webiste 0

Hollanda Lahey’de Pulchri Studio Art Center’de gerçekleşecek olan sergi, geçmişi uzun yıllara dayanan Türk-Hollanda kültürel ilişkilerine çağdaş sanat üzerinden bir ivme kazandırmayı amaçlıyor.Contemporary Turkish Art Sergisi, sanatın ve onu üreten sanatçının dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara karşın ülkeler arasında sınırları ortadan kaldırmasını, yarattığı büyü ve atmosferle uluslar arasında bir dostluk kaynağı olmasını sağlayacak. Sergi, karşılıklı düzenlenecek sanat projeleriyle Hollanda ile Türkiye arasında köprü olarak, sanat ve kültür alanında yeni dönemin temellerini atmayı amaçlıyor.Contemporary Turkish Art Contemporary Turkish Art Sergisi, Kültür Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Türk Hava Yolları, Anadolu Ajansı, Sabah Gazetesi, City San, İkbal kuruluşları sponsorluğunda gerçekleşecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  EFELER BELEDİYESİ HAFTA SONUNU TİYATRO İLE GEÇİRECEK