Bayburt’un kadim tarihinin Bayburt Kalesiyle birlikte en büyük tanığı olan Çoruh Nehri, artık kanalizasyon sularından arındırılmış olarak temiz ve kokusuz bir şekilde geleceğe akmaya devam ediyor.

Alt yapı çalışmalarının tamamlanması ve atık su arıtma tesisinin faaliyete geçmesi ile birlikte hem kanalizasyon sularından hem de bu suların neden olduğu pis kokulardan kurtulan Çoruh Nehri kenarında gezintiye çıkan vatandaşlarımız artık rahatsız olmuyor.

Çoruh Olumsuzluklardan Arındırılıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mete Memiş alt yapı çalışmalarımızın tamamlanması ve atık su arıtma tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte yıllarca kanalizasyon sularının akması nedeniyle kirlenen Çoruh Nehrinin bu olumsuz durumdan kurtarıldığını belirtti.

Yıllar boyunca vatandaşlarımızı neden olduğu kötü koku ile rahatsız eden ve şehrimizin incisi, nazar boncuğu Çoruh Nehrimizden uzaklaşmalarına neden olan bu sorunu da halledip Bayburt’un tekrar Çoruh’a yüzünü dönmesini sağladıklarını ifade eden Başkanımız Memiş, “Elhamdülillah hemşehrilerimiz artık Çoruh Nehri kenarında kötü koku sorunu olmadan yürüyebiliyor. Alt yapı çalışmalarımızın tamamlanmasıyla beraber belediye sınırları içerisinde hiçbir kanalizasyon artık Çoruh Nehrine akmıyor. İnşallah gelecek nesillere sağlık çevreye sahip ve sorunlarından arınmış bir Bayburt bırakacağız” dedi.2016_06_30_148213901

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Şevket Can sanayi esnafının sorunlarını dinledi