Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Milli Sporcuların Buluşma...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Milli Sporcuların Buluşma Programı’nda konuştu


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Vatanımız için gözlerini kırpmadan canlanarını ortaya koyan gazilerimizi, şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmet ile yad ediyorum. Samsun’da yakılan istikal ateşi düşmanı İzmir’de denize döken, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’den erine herkesi şükran ile yad ediyorum.

Siz genç yaşında kendi adını verdiği bir cihat devletinin temellerini atmış Osman Gazi’nin, çünkü siz İstanbul’u 21 yaşında feth eden Fatih’in, vatan topraklarının elde kalan son parçası üzerinde yeni bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal’in, çünkü siz demokrasi ve kalkınma mücadelesinin ilk bayraktarı Menderes’in, son 20 yılda ülkeye kazandırdığı eserlerle Türkiye’yi bir üst lige çıkaran büyük bir vizyonun mirasçılarısınız. Siz gençlerimize bırakacağımız miras hayata geçireceğimiz 2053 vizyonu olacaktır.

Şartların zorluğuna aldanmayın, engellerden korkmayın.İlk gençlik yıllarından beri hayatını medeniyet, hak ve adalet davasına adamış bu uğurda nice mücadeleler vermiş, nice sınamalardan geçmiş bir büyüğünüz olarak diyorum ki, hayallerinizden asla vazgeçmeyin.

Türkiye’nin en büyük kapalı salonunda sporcu gençlerimiz kazandıkları başarılar ile ülkemizin ve milletimizin gururu haline geldiler. Hedef Paris diyoruz. Az önce eskrimdeki şampiyonumuzu dinledik ve izledik şimdi artık Olimpiyat madalyası bekliyoruz. Ayşe Çağırır boksta dünya şampiyonu oldu. Yarın akşam yine 4 kadın finalistimiz var. Müjdelerini bekliyoruz.

Spor yanında, bilimde, sanatta, kültürde iftiharımız olan gençlerimizle bir araya geliyoruz. Artık bir Teknofest gençliği yetişiyor. Gençlerimiz kimi akademik alandaki, kimi mesleğinde, kimi diğer alanlardaki kabiliyetleri ile ülkemizin en büyük güç kaynağıdır.

NFT üreten gençlerimizin ufuklarının genişliğini takdirle karşılıyoruz. Nereye gidersem gideyim en büyük gücüm gençlerimizin yüzünde gördüğüm heyecan ve başarma azmidir. 

Ülkemizde her dönem de maalesef gençlerimizi birbirine düşüren senaryolar sergilenmiştir.Biz gençlerimizi kucaklayan bir anlayışla Türkiye’nin önüne kurulan tuzakları birer birer bozduk. 15 Temmuz darbecileri karşılarında işte bu gençliği buldu. Birbirlerine düşürülmeye çalışılan gençlerimizin her kaybı, Türkiye’nin kaybı olmuştur.

Faal sporcularımızın içinde şanlı bayrağımızı dalgalandıracak daha nice gençler olduğuna inanıyorum. Gençlerimiz üretmede ve başarmada sınır tanımıyor.

Bütün projelerde önceliğimizi her zaman gençliğe veriyoruz. Göreve başladığımızda Türkiye’de 76 üniversite var. Şimdi Türkiye’de 207 üniversite var. Üniversitesi olmayan ilimiz yok. Batı’da ne varsa doğu da olsun dedik ve bunu başardık. Gençlerimizin barınma problemi vardı yurt kapasitesini arttırdık. 21 Mayıs’ta Adana’da gençlerle bir araya geleceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler