Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu


Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

Dünyanın terörle mücadele tecrübesi en eski ve en etkin ülkelerinin başında geliyoruz aynı şekilde vatan topraklarının dört bir yanında yaşanan çatışmaların ve hırsı boyunu aşan yönetimlerin yol açtığı siyasi insani krizlerin yükünü en fazla taşıyan ülke durumundayız. Gerek terörle mücadelede gerek bölgesel krizler konusunda tehditleri kaynağında ortadan kaldırmak üzerine kurulu milli güvenlik ve savunma konseptimizi başarıyla uyguluyoruz.

Sınır ötesi harekatlarımız da dost ve kardeş ülkelere verdiğimiz desteklerle uluslararası platformlarda terörle mücadele ve insani hassasiyet üzerine inşa edilmiş ilkeli duruşumuzla farkımızı her Türkiye’yi bir yandan terör koridoru ile diğer yandan kışkırtılan ve donatılan kim ülkeler vasıtasıyla kuşatma girişimlerini akamete uğrattık uğratmayı sürdüreceğiz.

Ülkemizin güvenlik kaygılarına insani duyarlılıklarına ve kalkınma hedeflerine saygı duymayan hiç bir yapının sahip olduğumuz güç ve imkanlardan faydalanma hakkı olmayacağını her fırsatta ifade ediyoruz.

Rusya Ukrayna savaşı bir kez daha göstermiştir ki kendi vizyonu kendi hedefi kendi projesi bulunmayan ülkelerin işi çok zordur. Hamdolsun Türkiye özellikle de son 20 yılda kurduğumuz demokrasi ve kalkınma altyapısına sağladığı imkanları da kullanarak bu bakımdan kendini farklı bir konuma yerleştirmeyi başarmıştır.  Kendi teorilerini kendi kriterlerini kendi pratiklerini inkar pahasına ülkemize yüklenenlerin karın ağrılarının sebebi işte budur.

 

Ayrıntılar geliyor…
Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler