Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçılarla iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçılarla iftar programında konuştu

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Medeniyet mi insanı biçimlendirir.? İnsan mı mediyeti oluşturur.? Sorusu,insan ortak paydası üzerinde şekillenerek kendi cevabını veriyor. Sanatçılarımız icra ettiği sanat dalının ötesinde işte böyle önemli bir sorumluluğu üstlenirler.

Türkiye geçmişiyle bağını kopartma anlayışının en önemli bedelini sanatta ödemiştir. Sanatçılarımız icra ettiğimiz sanat dalının ötesinde büyük bir sorumluluk sahibidirler. Sanat toplumu yönlendirir. 

Közün üzerine ne kadar toprak atarsanız atın, maya sağlamsa içten içe yanmayı sürdürür. Milletimizde sanatına, sanatçısına sahip çıkarak kendi sentezini oluşturarak yıkıcı ve kurak dönemi aşmasını bilmiştir. Müzik başta olmak üzere sanatın her alanında verdikleri eserlerle duayen sıfatını veren tüm sanatçılarımızı yad ediyoruz.

Korsanla mücadeleden telife, tiyatrodan sinemaya kadar pek çok farklı başlık altında verdiğimiz desteklerle sanatçılarımızın emeğine sahip çıkıyoruz.İlhamını bu topraklardan alan hiçbir sanat eserinin başarısız olamayacağına inanıyoruz.

Esasen sanatçı toplumun aynasıdır. Toplumun birikimi, zevki, derdi sanatçısını biçimlendirir, yönlendirir.Verdiğimiz desteklerle sanatçılarımızın emeğine sahip çıkıyoruz.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı yeni binasını, İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’ni hizmete açarak ülkemize dünya çapında sanat merkezlerini kazandırdık. 

Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında en hayati işlerden biri sanatçılarımıza düşüyor. Biz sadece kuru kuruya bir kalkınma hamlesi değil bir medeniyet ihyası peşindeyiz. Bunu da sizlerle birlikte başaracağız.”

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla