Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, sporcularla iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sporcularla iftar programında konuştu

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Gönüllerimizi bu güzel Iftar sofrasında buluşturan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Dünya Etnospor Konfederasyonu’na, organizasyonda emeği geçen tüm kardeşlerimize şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bilhassa fiziki engellere ve toplumsal önyargılara rağmen göz kamaştırıcı başarılara imza atan kadın ve paralimpik sporcularımızı yürekten kutluyorum.

Rabbim başarılarınızı daim eylesin. Ayağınıza taş değdirmesin diyorum. Her alanda üst sıralara tırmanan Türkiye’nin sporda da fetret devrini geride bıraktığını görüyoruz. Ülkemizin başarı grafiği sürekli yükseliyor.

Türkiye’nin yüz akı siz sporcularımızla iftar yapmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Sizler ülkemize eşsiz hizmetler yaptınız, insanımıza büyün sevinçler yaşattınız. Türkiye sporda da makus talihini yenmiştir. Ülkemizin spordaki başarı grafiği tüm branşlarda yükseldi.

Derecelerinizle ülkemize eşsiz hizmetler yaptınız. Spordaki başarılarımız da tesadüf değildir. Sporda tesisleşme devrimi geldiğimiz seviyenin yapı taşı. Gençlerimiz ata sporlarını yaşatıyor, geleceğe daha profesyonelce hazırlanma imkanı taşıyorlar.Sporcularımız, artık katıldıkları uluslararası hiçbir yarıştan eli boş dönmüyor.

Bugün sporcularımız, hem saygı duyulan hem de çekinilen, çetin rakip olarak görülen bir konuma ulaşmışlardır. Olimpiyatlarda yakalanan ivmenin devam edeceğini görüyoruz. Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda sporcularımız adlarını bir kez daha altın harflerle tarihe yazdırdılar.

Buradan tüm kardeşlerime, tüm vatandaşlarıma, özellikle de gençlerimize samimi bir çağrıda bulunmak istiyorum; gelin, büyük ve güçlü Türkiye’yi birlikte kuralım.

Eskiden sadece birkaç şehrimize mahsus olan büyük kapasiteli modern statlar, kayak pistleri ve diğer tesisler bugün Anadolu’nun dört bir yanına yayılmımş durumdadır. Bu doğrultuda adeta bir seferberlik ruhuyla çalışıyoruz.

Elbette diğer başarılarımız gibi spordaki başarılarımız da tesadüfi değildir. Her başarının gerisinde sabırla, alın teriyle dokunan bir süreç vardır. Altyapı tesisleri, sporcu yetiştirme programları bugün geldiğimiz süreçte etkili oldu.

Gençlerimize ilham kaynağı oluyorsunuz.Önümüzdeki dönemde madalya sayısını artıracağımıza inanıyorum. 

Bu şekilde devam ettiğimiz sürece önümüzdeki yıllarda daha fazla madalya kazanacağımızı ümit ediyorum. Zirveye giden zorlu süreçte tüm imkanlarımızla siz sporcularımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Bu noktada Gençlik ve Spor Bakanımız başta olmak üzere bizler de sizlerin yanında yürümeye devam edeceğiz. 2024 Paris Olimpiyatları’nda da daha büyük başarılara birlikte imza atacağız. Sizlere inanıyor ve sizlere güveniyorum.

Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla.”

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla