Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bergama İçin Müjdeli Haber Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bergama İçin Müjdeli Haber Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bergama İçin Müjdeli Haber Geldi.Bergama’yı uçuracak vizyon projelerin müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bergama’da yaptığı konuşmasında, Tarihi kent Bergama için iki önemli projenin müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir stadyumunun taşınıp yerine Millet Bahçesi yapılması, Selinos Deresi’nin ıslah edilip, turizme kazandırılması için çalışmaların başlayacağını halka hitabında müjdeledi. Bergama’nın kısa sürede belediye hizmetlerinde hak ettiği konuma Belediye Başkanı Hakan Koştu başkanlığında geleceğini söyledi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Hakan kardeşimiz bir taraftan ilçemizi güzelleştirirken, diğer taraftan da yılların ihmalini giderecek adımlar atacaktır. Bu zorlu ve önemli görevde şahsım, tüm milletvekili arkadaşlarım hep birlikte yanında olacağız.Gereken desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz” dedi. Halka hitap eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ilçemizde misafir etmenin gururunu yaşıyoruz. Bergamamız için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu kış gününde bizi yalnız bırakmadınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bergama

İZMİR MİLLETVEKİLİ YILDIRIM “CUMHURBAŞKANIMIZ BERGAMA’YA ELİ BOŞ GELMEDİ”

Daha sonra kürsüye gelen Son Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, ” Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün Bergama’da milletin sevdalısı, milletin adamı Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı karşılıyoruz. Bergama’ya gelirken Cumhurbaşkanımız eli boş gelmedi. İzmir’i Bergama’ya bağlayan otoyolun açılışını yaparak geldi. Bergama uzun yıllardan sonra yerel seçimlerle beraber “Ak Parti ve Gönül Belediyeciliği” dedi. Hakan Koştu’yu başkan olarak seçti. Destek ve güveniniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Şimdi artık sıra, Belediye Başkanımız Hakan Koştu’da. Bergama Hakan Koştu ile özlediği hizmetlere kavuşacak. Başkan Koştu, Bergama’yı İzmirimiz’in en güzel ilçelerinden biri haline getirecek” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “SELİNOS DERESİ’NDE GONDOLLARLA GEZİLECEK”

Havanın soğuk olmasına rağmen saatler öncesinden Cumhuriyet Meydanı’nda büyük bir coşku vardı. Bergama Selinos Deresi ıslah çalışmasını alana kurulan dev ekrandan vatandaşlara göstererek, günün müjdesini verdi.  Bergama’da gondollara binileceğini söyleyen Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına talimat verdiklerini, belediye ile iş birliği halinde çalışmaların gerçekleştirileceğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarihi kentimizin ortasında, bakımsız ve atıl bir durumda bulunan Selinos Deresi’ni ıslah edip halkımızın ve turizmin hizmetine sunacağız. Bu proje ile tarihi dereyi kenarında gezinti alanlarının yer aldığı ve hatta suda gondolların yüzdüğü bir alan haline getireceğiz” dedi.

ERDOĞAN; “HER ALANDA BERGAMA’DA HİZMET EDİYORUZ”

Bergama için önemli olan vizyon projelerin müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ilçeye yapılan hizmetleri anlattı. Bergama’ya eğitim alanında 192 derslikli 17 okul, 7 pansiyon yaptıklarını belirtti. Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okuluna Egetal Tarımsal Analiz Laboratuvarını, 3 bilgisayar laboratuvarını kazandırdık. Ayrıca eğitim-öğretim programlarının laboratuvar ve uygulama alanlarını kazandırdıklarını söyledi.

Sağlık alanında 200 yataklı Bergama Devlet Hastanesi ile toplam 6 adet sağlık tesisi inşa ettiklerini dile getiren Erdoğan; Necla Mithat Öztüre Devlet Hastanesinin ek binasının yapımı, Bergama ağız ve diş sağlığı merkezinin, aile sağlığı merkezinin ve toplum ruh sağlığı merkezinin ise proje çalışmalarının devam ettiğini anlattı.2002’den bugüne 152 bin Bergamalıya toplamda 140 milyon lira tutarında ayni ve nakdi yardım yaptıklarınI söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bergamalı çiftçi kardeşlerimize toplam 413 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik. 2003 yılından bugüne kadar ilçemizde 5 baraj ve 2 göleti tamamladık. 6 adet sulama tesisini inşa ederek toplamda 7 bin 300 dekar tarım arazisini sulamaya açtık. Bergama Kırcalar sulamasının ikmal ihalesini bu yıl içinde yapacağız. Proje ve planlama safhasındaki 7 adet sulama tesisini de Bergama’ya kazandıracağız” dedi.Bergama’ya doğal gaz getirdiklerine de dikkati çeken Erdoğan, doğalgazın ilçede süratle yaygınlaşacağını açıkladı. Doğalgazdan vatandaşlara memnun olup olmadıklarını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte yaşanan zorlukları hatırlattı.17 köyün ulaşımını sağlayan Sindel Köprüsü’nü ilçemize kazandırdık. ” dedi.

 ERDOĞAN “BERGAMA’YA TARIM KREDİ MARKETİ AÇACAĞIZ”

Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda 3 projeye 2 milyon liralık hibe desteği sağlanacağını söyleyen Erdoğan, “Bergama ilçemize, inşallah Tarım Kredi Kooperatif marketini açacağız. Burada gayet uygun fiyatlarla istediğinizi bulacaksınız. Asla burada vatandaşı sömürmek yok. Bunu halkımız hizmet alsın, diye yapıyoruz. 2 bin yıllık tarihi tonozları, Kozak çevre yolunu süratle yaparak koruma altına alacağız. Bergama Çevre Yolu’nun ikinci etap ihalesi bitti. Bergama şehir merkezinde kalan Adnan Menderes Bulvarı bisiklet yolları, kaldırım ve ışıklandırması ile yeniden düzenlenecek. Kredi Yurtlar Kurumunun Bergama’ya yapacağı yüksek öğrenim öğrenci yurdunun inşaatı kısa bir zaman içinde başlayacak. Çocuklarımızı ikili öğretimin sıkıntılarından kurtarmak için Bergama’da eksik olan derslik sayısını artıracak projelerimize başlıyoruz. TOKİ konutları inşaatına da başlıyoruz. 293 ailemize şimdiden evleri hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler