Gemlik Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ilkokula yeni başlayan öğrencilere yönelik “Okuma Yazma Öğreniyorum “ Eğitim Seti ve “Kitap” dağıtımı yapıldı. Her yıl eğitim ve öğretim yılının başlarında uygulamaya konulan ve bu yıl üçüncü kez gerçekleşen eğitim seti ve kitap dağıtım törenleriyle ilgili konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Eğitim ve Öğretime büyük önem veriyoruz. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Bizler de geleceğimize yatırım yapıyoruz” dedi.

Gemlik Belediyesi’nin sadece alt yapı ve üst yapı ile ilgilenmediğini bir kez daha vurgulayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, eğitim ve öğretimin kalitesinin yükseltilmesi için de yatırımlar yaptıklarını vurguladı. Gemlik’te son on yılda özel sektör ve hükümet desteğiyle 9 yeni okul yapıldığını anımsatan Refik Yılmaz, yine özel sektör iş birliğiyle 3 okul için daha girişimlerde bulunduklarını söyledi. 300 olan derslik sayısının son 10 yılda 600’ü aştığına dikkat çeken Refik Yılmaz, “50-60 kişilik sınıflardan, 20-25 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim görme dönemi başladı” diye konuştu.

Okullardaki spor salonu sayısını da artıracakları sözünü veren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, sağlık ocaklarının da yenileneceği ve sayısının artacağı müjdesini vererek, Gemlik’in eğitim ve sağlık alanında en sorunsuz kentlerden biri olacağını sözlerine ekledi. Öğrenciler, öğretmenler ve okul idarecilerinin yanı sıra öğrenci velileriyle de sohbet eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, eğitim ve öğretime yönelik destekleri sürdüreceklerini açıkladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve Şube Müdürlerinin yanı sıra Gemlik Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Turhan’ın da katıldığı eğitim seti ve kitap dağıtım töreninde, ilçedeki 16 ilkokuldaki okula yeni başlayan 1350 öğrenciye hediyeleri verilmiş oldu.egitim-setleri-ogrencilerle-bulustu-foto-7

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Konak Belediyesi, 4 bin 200 öğrenciye spor malzemesi verdi