Ekrem İmamoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu CHP’li eski meclis üyeleri ile bir araya geldi. Buluşmada açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu şunları söyledi: “Farklı tecrübelerle bir aradayız. Burada bulunan deneyim, bizim gücümüzü gösterir. Hiçbir deneyimi yok sayacak kadar cahil birisi değilim. Her birinizin deneyimi benim için çok önemli. Deneyimlerinizden yararlanmak için özel bir çaba göstereceğim.”

İmamoğlu, “Her biriniz ilgili partinizle, bizle ilgili hafızanız var. O hafızaları zorlayacağız. Bu memleketin iyi tecrübelere, kötüyü, kötü koşulları görmüş, baskıyı, ezilmeyi görmüş tam tersini yapmak için ruh hali uygun insanlara ihtiyaç var. Ve bunları şeffaf yapacağız. Yol arkadaşlığı yapacağız. Yolumuz 23 Haziran’a kadar değil.”

“LAYIĞIYLA BİTİRELİM’”

Ekrem İmamoğlu son olarak şunları söyledi: “23 Haziran’da mutlaka sandıkta görev alın ve bu görevi layığıyla bitirelim. Benim inancım tam. Çok rahatım. Benim içim rahatsa bir anlamı var demektir. Karşı tarafın tedirginliğini, kaygısını şuradan anlayın. Az yüzüm asılsa ‘Bak kızdı, bak hakaret etti’ diyorlar. Bu kadar bizi izliyorlar. Bazı kişisel analiz uzmanları tutup takip ediyorlarmış. Beni öyle takip edenlerin psikolojisi bozulur yakında. Bir şey bulamadık diye. 18 günde çıldırdılar, 1800 günde ben bunları deli edeceğim.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hemşehrileri ile buluştu