Ana SayfaGündemElektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonu hibe programı

Elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonu hibe programı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere ‘Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı’nı başlattı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’de elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için kritik bir adım attı. Girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere “Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı”nı başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

“İngiltere başbakanı kendi ülkesinde yapılacak obezite fuarlarına hibe veriyor. Her 2 dakikada bir Obezite haberi dünyada forumlarda haber sitelerinde yayınlanıyor.

Amerika’da sağlık sektöründe yapılacak olan fuarlar ve etkinliklere devlet (ABD) yıllık 11 milyar dolar ayırmak ve harcamak zorundadır. Hibeler ve destekler verilmesiyle birlikte (sağlıklı yaşam, hastalığı iyileştirme, sakatlık gibi kalıcı hastalıklara çözüm üretme) gibi konularda misyonu ve projeyi desteklemeyi amaçlar. Araştırma için bir çok hibe verirken, aynı zamanda burs eğitim, kariyer gelişimi, bilimsel konferanslar, kaynak ve inşaat dahil olmak üzere araştırma ile ilgili faaliyetleri destekleyen hibe fırsatları da sağlanıyor.

KAYNAK: ULUSAL SAĞLIK ENSTİTUSÜ

Verimli bir şekilde rekabet edin ve bir kenara ve tek kaynaklı sözleşmeler alın 

Firmaların büyümesine ve iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaya odaklanan özel İş Fırsatı Uzmanlarından dokuz yıllık dönemleri için bire bir iş geliştirme yardımı alın

SBA Mentor-Protégé programı aracılığıyla deneyimli ve teknik olarak yetenekli firmalardan mentorluk fırsatını takip edin

Ticari büyüme, finans ve devlet sözleşmeleri bağlamındaki düzenlemeleri anlayan satın alma ve uyumluluk uzmanlarıyla bağlantı kurduruyor devlet,

Kapasiteyi artırmak için yerleşik işletmelerle ortak girişimlerde bulunmak

Mülk almak şirket açmak gibi konulara ayrı destek veriliyor.

Amerika’da sağlık sisteminindeki işlevsel pazarın eksikliği.

Etkili pazarlar, sağlayıcılar, sağlık planları, ilaç üreticileri ve tedarikçileri arasında sağlıklı rekabeti gerektirir; kalite, hasta deneyimi, sağlıkta eşitlik ve fiyatlar hakkında şeffaf bilgi; ve tüketiciler için anlamlı seçimler. 

Amerika Birleşik Devletleri, dünyadaki en yüksek sağlık harcamalarından birine sahiptir. 2020’de ABD sağlık harcamaları, kişi başına ortalama 12.500 doların üzerinde olan 4.1 trilyon dolara ulaştı.”

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla