Ana SayfaGündemEmtia ve para piyasası

Emtia ve para piyasası

BRENT Haftanın ilk işlem gününde alıcılı bir seyir izleyen Brent Petrol günü %0.90 oranında yükseliş ile 111.81$ seviyesinden tamamladı. Geçtiğimiz hafta etkili olan alımları ile kısa vadeli düşen trend direncinin kırıldığı görüldü. Teknik göstergeler günlük grafiklerde pozitif konumda. Ancak gün içi grafiklerde göstergelerin zayıfladığını görüyoruz. Bu nedenle kar satışlarının etkili olabileceği düşünüyoruz. Ara direnç olarak takip ettiğimiz 111.95$ seviyesinin aşılamaması halinde gün içi geri çekilme görebiliriz. 107$ seviyesi ise ilk destek olarak görülüyor.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Haftanın ilk işlem gününde 1998 seviyesine kadar yükselen Ons/Altın gün ortasından sonra etkili olan satışlar ile geriledi ve %0.26 oranında yükseliş ile 1978.71$ seviyesinden kapandı. 1965$ seviyesi kısa vadeli işlemlerde ilk destek noktası olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerin zayıflıyor olması satış baskısının artabileceğini gösterirken, 1965$ seviyesinin kırılması Ons/Altında geri çekilmeyi hızlandıracaktır.

GRAM ALTIN Dün 941 seviyesine kadar yükselen Gram Altın’da gün ortasından sonra artan satışlar ile geri çekilme yaşandı ve %0.37 oranında yükseliş ile 932.18TL seviyesinden kapanış gerçekleşti. Kısa vadeli bazı göstergelerin günlük ve gün içi grafiklerde güç kaybediyor olması satış baskısının artabileceğini gösteriyor. Bu nedenle 920TL desteği yakından takip edilmeli. Bu desteğinin üzerinde kalınamaması geri çekilmeyi hızlandıracaktır. 950 TL seviyesini ise kısa vadeli hareketler açısından ilk direnç noktası olarak verebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüşte Kısa vadeli yükseliş hareketi gücünü korurken, dün %0.83 oranında değer kazanımı ile 25.87$’den kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerin gün içi grafiklerde güç kaybettiğini görüyoruz. 25.85$ seviyesinin üzerinde kalınamaması Gümüşte alt destek konumunda olan 25.40 ve 24.80$ seviyelerine geri çekilmeyi beraberinde getirecektir.

EUR/USD Euro/USD paritesinde güç kaybı sürüyor. Haftanın ilk işlem gününde destek konumunda olan 1.0800 seviyesinin altına sarkma yaşanırken, gün %0.28 oranında değer kaybı ile 1.0783 seviyesinde tamamlandı. Paritede 1.0800 seviyesinin altında yaşanan kapanış sonrasında artık kısa vadeli destekler olarak 1.0720 ve 1.065 bandını takip edeceğiz. Bu desteğinin üzerinde yaşanabilecek yükselişlerde ise 1.1150 ve 1.1200 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

DXY Haftaya pozitif başlayan DXY endeksi günü %0.27 oranında yükseliş ile 100.77 seviyesinden tamamladı. Teknik göstergelerde pozitif görünümde olan DXY endeksinde yükseliş trendi gücünü koruyor. Endekste trendinin devamı ile birlikte 102 direncine kadar hareketin devamını görebilriz. Bu seviyeye kadar yaşanan hareket sonrasında kısa vadeli geri çekilmeler görebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla